Co jste ještě nevěděli – jaká psí plemena jsou vhodná do rodiny?

Co jste ještě nevěděli – jaká psí plemena jsou vhodná do rodiny?

Pořízení nového psa není úplně legrace. Je nutné zajistit spoustu věcí a už na začátku se musíte rozhodnout, jaké plemeno to bude. To se může zdát jako jednoduchý problém, ale jeho řešení často trápí velkou spoustu lidí. Správný rodinný pes totiž nemusí být zavalitý chlupáč s medvědím výrazem nebo malinká čivava. Možností existuje víc a záleží vždy na konkrétním případu.

Výběr vhodného plemene

Na začátku stojí výběr přibližné velikosti psa. Máme hodně místa a velkou zahradu. Znamená to, že si můžeme pořídit border kolii, bernského salašnického psa nebo samojeda a nemusíme se bát, že se bude trápit v malém bytě. Pokud žijeme v bytě, je lepší vybírat menší plemena, kterým bude stačit procházka dvakrát denně a nebudou mít velký nedostatek pohybu. Dalším důležitým kritériem je samozřejmě vhodnost do rodiny. V řadě encyklopedií se dočtete, jaká plemena jsou nejlepší pro pořízení do rodiny a jaká si spíše nevybírat. To však nemusí platit.

Na Infopes.cz si můžete prohlédnout seznam plemen, která se jednoznačně hodí do rodiny a jejich pořízením snad nic nezkazíte. Na druhou stranu je však potřeba zmínit, že hodně záleží na konkrétním jedinci. Povaha psa je ovlivněna povahovými rysy jeho rodičů a výchovou. Pokud si zjistíte dostatečné množství informací o vybraném pejskovi, prověříte si jeho rodiče a narazíte na poctivého chovatele, který ví, co dělá, můžete si do rodiny pořídit i plemeno, které k tomu není předpisově dokonale vhodné. Často se tak stává, že na procházce potkáte rodinku se stafordšírským bulteriér, dobrmanem a podobně.

Zajištění potřeb nového pejska

Když vyberete vhodné plemeno a už plánujete, kdy si nového mazlíka dovezete domů, je nutné zajistit ještě pár věcí. Patří sem nákup základních potřeb, jako je vodítko, miska, pelíšek a vhodné krmení. To všechno můžete zařídit z pohodlí domova přes internet. Obchod Můj Mazlík nabízí kompletní sortiment všeho důležitého, bez čeho se při chovu šťastného pejska neobjedete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *