0
Posted in Vzdělání
6. 3. 2016

Proč studovat MBA?

Co znamená tato zkratka? Ti, kdo mají zájem o postgraduální vzdělání, ji velmi dobře znají. MBA, neboli Master of Business Administration, je profesní studium, které má svůj původ ve Spojených státech amerických. V následujících řádcích přiblížíme, co vše vám studium MBA přinese.

Titul MBA patří mezi ty nejprestižnější. V Česku jím tolik lidí nedisponuje a o to větší výhodu mají ti, kteří jej vlastní. Kouzlo studia MBA k nám zamířilo teprve nedávno, Češi pozvolna poznávají jeho výhody.

Studium MBA je jiné

Vystudovat MBA je jiné než získat vysokoškolský titul. Jedná se o profesní vzdělání, které je určeno manažerům, podnikatelům, řídicím pracovníkům, zástupcům veřejné správy nebo neziskového sektoru i všem, kteří se chtějí dále vzdělávat a naučit se moderní trendy řízení.

Jednou z kvalitních škol, které v Česku studium MBA poskytují, je European School of Business Management SE – ESBM. Studium na této škole je možné zahájit kdykoliv během roku, je velice časově flexibilní a využívá nejmodernější Oxfordský model studia.

Co jste o MBA nevěděli?

Nejstarší MBA program odstartoval v roce 1900 v Tuck School of Business v USA.

Výuka MBA je z 65 až 82 % praktická v závislosti na konkrétní škole.

Absolventi MBA pracují v mnoha oborech od finančnictví přes technologie až například ke zdravotnictví. Od toho se odvíjí i jednotlivé specializace MBA.

Výuka MBA na ESBM trvá 1 rok a je přizpůsobena i těm nejvytíženějším. Skládá se z e-leaningu a interaktivních celodenních workshopů, které absolvují studenti pouze 4x za celé studium. Pokud si ještě stále nedokážete představit, jak to probíhá, doporučujeme studium MBA na zkoušku. Tam po dobu 1 měsíce na vlastní kůži zažijete, jak to probíhá. Seznámíte s e-learningovým systémem, absolvujete 1 celodenní workshop, a když se vám studium zalíbí, je možné plynule pokračovat dál. Když ne, prostě po měsíci skončíte a za absolvované moduly získáte mezinárodní certifikát.

Investice do vzdělání se vyplatí vždy. MBA je určitě jednou z možných voleb.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*