Co dělá herní PC herním počítačem?

Pokud trochu prozkoumáte trh s novými počítači, určitě uvidíte několik takových, které mají dost dobré hardwarové specifikace, a přesto nejsou zařazeny do kategorie herních počítačů. Co vlastně dělá počítač nebo notebook herním strojem?

Na první pohled herní PC poznáte docela snadno. Většinou má totiž typicky hráčský design, často v černo-červeném provedení. Ve skutečnosti jsou ovšem rozdíly mezi herním a „jiným“ počítače minimální. I ten herní totiž potřebuje stejné součásti, které byste potřebovali pro běžný počítač:

  • základní deska,
  • procesor (CPU),
  • operační paměť (RAM),
  • úložná paměť (HD nebo SSD),
  • grafická karta (GPU),
  • zdroj energie,
  • chlazení.

I ten nejobyčejnější počítač je složen z těchto částí. Výjimkou je snad jen grafická karta, která bývá často integrovaná. Co tedy dělá herní PC sestavy herními? Je to samozřejmě výkon.

Základní deska

Základní deska je jednou z nejdůležitějších součástí. Deska a její čipová sada určují, jaké procesory bude váš počítač schopen používat a jaké funkce bude mít (určuje maximální počet USB a mnoho dalších věcí). Proto se jí při sestavování počítače začíná.

Procesor

I procesor je velmi důležitou součástí. Hry sice bývají náročnější především na GPU, ale CPU je také důležitý. Nejmodernější herní počítače dnes mají procesory i7 až s 8 jádry, pro slušné hraní potřebujete aspoň čtyři jádra. Procesory, jejichž označení končí na K (např. Core i7-6700K) lze přetaktovat, máte-li správnou základní desku. Do procesoru je vždy dobré investovat, aby vám vydržel dlouho, ostatní komponenty můžete obměňovat.

Paměť RAM

Herní počítač potřebuje také dostatek RAM, v dnešní době je poměrně standardem 16 GB, rozhodně potřebujete aspoň 8 GB. RAM vám sice nemusí úplně zvednout výkon, ale umožňuje spouštět více aplikací současně, což se rozhodně hodí.

Grafická karta

A konečně, tím, co herní počítače odlišuje, jsou určitě dedikované grafické karty. Obecně se doporučuje přidělit zhruba třetinu rozpočtu právě na nákup té nejlepší grafické karty, již si můžete dovolit. Jestli se chystáte experimentovat s virtuální realitou, budete potřebovat opravdu špičkovou kartu.

Jaký herní počítač tedy koupit?

Záměrně neuvádíme moc konkrétních hodnot, protože ty se velmi rychle mění. Počítače se stále vylepšují a co bylo dostatečné loni, už nemusí být dost příští rok. Nejlepší je vybírat si herní počítače v souladu s radami odborníků. V některých obchodech najdete dokonce kategorie herních počítačů rozdělené podle výkonnosti. Například na e-shopu Herni-pc-sestavy.cz objevíte počítače pro nenáročné hráče, středně náročné i pro ty nejnáročnější. Zkuste se řídit podle toho, případně se poptat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

Špičkový herní notebook za zlomek ceny? Víme, jak na to

Chcete si koupit herní notebook, ovšem příliš vysoké ceny vás odrazují? Sice moderní technologie něco stojí, ale na druhou stranu můžete ušetřit nemalé peníze, pokud se poohlédnete po repasovaném kousku. Co to znamená, když se řekne repasovaný notebook? Vztahuje se na něj záruka? Jaké vybavení nabízí? Právě na takové otázky vám v následujících řádcích odpovíme. […]

I vaše PC vyžaduje pravidelný servis

Vypověděl vám službu počítač či notebook? Nemusíte si hned kupovat nový! Dejte jej prostě do opravy! Současná doba je nakloněna věcem na jedno použití. Jakmile zkrátka doslouží, putují do sběrného dvora, nebo rovnou na smetiště. Je to ale rozumné? I dnes se spousta věcí dá opravit. Počítače, tablety a notebooky nevyjímaje. Ukládejte a zálohujte! Počítač […]