15 věcí, které jste o angličtině určitě nevěděli

Anglicky se dnes učíme téměř všichni, ať už efektivně, nebo jen tak z nutnosti ve škole. Po deseti letech školní výuky angličtiny stejně zjistíte, že toho moc neumíte a o angličtině vlastně nevíte zhola nic. No kdopak z vás tušil těchto 15 faktů?

1. Nejčastěji používané písmeno je v angličtině „E“. Každé osmé písmeno je prý éčko.

2. Angličtina je jazykem, který má nejvíce slov začínajících na „S“.

3. Nejkratší věta v angličtině zní: „I am.“

4. Nejdelší slovo v angličtině má 45 písmen: „pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis“. Jedná se o onemocnění plic způsobené dýcháním prachu a písku. Děsí vás to? Zkuste si představit, jak asi vypadá výuka čínštiny. Tam se totiž slova vůbec neoddělují mezerami.

5. Nejdelší anglické slovo, které se dá vyhláskovat bez opakování písmenek, je: „uncopyrightable“.

6. Následující věta obsahuje sedm různých forem vyslovení zvuku „ee“: „He believed Caesar could see people seizing the seas.“

7. Víte, co je speciálního na větě: „The quick brown fox jumps over the lazy dog.“? Je to pangram, což znamená, že obsahuje všechna písmenka anglické abecedy.

8. Zkuste si vymyslet nějaké anglické slovíčko, které se rýmuje se slovy month, orange, silver nebo purple. Nic takového neexistuje!

9. „Queueing“ je jediné slovo na celém světě, které obsahuje pět samohlásek za sebou. Zkuste ho někdy použít, až budete hrát oběšence.

10. V angličtině existuje devět různých způsobů, jak vyslovit „ough“. Tahle věta je obsahuje všechny: „A rough-coated, dough-faced, thoughtful ploughman strode through the streets of Scarborough; after falling into a slough, he coughed and hiccoughed.“ Chápete? Ne? Tak to chce najít lepší jazykové kurzy angličtiny!

11. V anglickém slovníku bylo v letech 1932 – 1940 jedno slovo, které se tam dostalo omylem kvůli tiskové chybě. Bylo to slovo „Dord“ a dodnes je známé jako slovo duchů.

12. Víte, jaké slovo je v angličtině nejčastěji vyslovováno špatně? „Pronunciation“!

13. Máme pro vás jeden dobrý důvod, proč se naučit anglicky. Angličtina je totiž oficiálním jazykem nebe! Piloti mezi sebou na mezinárodních linkách vždy mluví anglicky nezávisle na tom, z jaké jsou země.

14. Kdo by si chtěl polámat jazyk, může zkusit nejtěžší anglický jazykolam: „Sixth sick sheik’s sixth sheep’s sick.“

15. Každé dvě hodiny přibyde v angličtině jedno nové slovo a každý rok jsou do anglického slovníku přidány čtyři tisíce nových slov. Povzbudivé, že?

Rozhodně jsme vás nechtěli výše uvedenými fakty vyděsit a odradit od učení angličtiny. Je to nejužitečnější jazyk na světě, který v životě určitě oceníte, takže byste měli udělat maximum pro jeho osvojení.

Jste-li znechucení výukou ve škole nebo na kurzech, kde vás nic nenaučí, zkuste změnu. Velmi dobré reference má jazyková škola LINGUA SANDY. Výuka angličtiny v jejich podání je velice efektivní, všichni lektoři jsou pravidelně prověřováni metodikem z Karlovy univerzity, takže studenti mají jistotu opravdové kvality. Zkuste to i vy, LINGUA SANDY vás rozmluví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *