Zbavte své tělo jedů díky detoxikační kůře

Pojem detoxikace známe všichni, je to proces, kterým odvádíme z těla škodliviny. Kde se tato metoda vzala? Samozřejmě z USA, kde se v první vlně strhla spoušť a nenechala bez povšimnutí ani slavné hollywoodské star.

V čem spočívají detoxikační kúry?
Detoxikační kúry úzce korespondují s lepším životním stylem. Konzumuje se tedy více potravin bohatých na vlákninu, ovoce a zeleninu. Osvědčila se i šťáva z ovoce a zeleniny, která je detoxikací číslo jedna, pro váš organismus.

Detoxikace není samozřejmě jen o tom, co konzumujeme. K odstranění škodlivin z těla nám mohou pomoci i jiné metody, např. masáže, koupele, peeling, ale i některé druhy cvičení – pilates, jóga, dechová cvičení, atp. V sauně náš organismus za pomocí tepla také odstraní zplodiny mnohem rychleji – není ovšem vhodná pro každého. My se budeme dále zabývat kúrami, které souvisí s tím, co jíme.

Kúry jsou tedy všeobecně prospěšné díky tomu, že lidské tělo pročišťují. Při přirozené látkové výměně v našem organismu vznikají škodliviny, které je lepší z těla odstranit, než je nechat nahromadit, to jistě uznáte i vy sama. Jednou takovou zplodinou je amoniak, který vzniká při odbourávání bílkovin. Také konzervanty, alkohol a nikotin jsou pro organismus jakýmsi jedem. Z těla za normálních okolností jsou toxiny vyplavovány játry, ledvinami, plícemi, atp. Moč a stolice by nás jich tedy měla zbavit, rovněž pocení. Pokud si takových škodlivin dopřejeme více, než je zdrávo, náš organismus se s tím zkrátka nestíhá vypořádat. Stres, který se na nás podepíše, tak u nás bude mít projevy zhoršené pleti, únavy, problémy se zažívacím traktem, atd.

Detoxikační kúry – nastolení rovnováhy pro lidský organismus
Ovocné saláty dělané po domácku, kdy víte, že jíte, jen to nejlepší, jsou zdraví prospěšné. Dopřejte si banán, jablko, hroznové víno, nektarinku nebo broskev společně s ořechy nebo müsli.

Vaječná omeleta se zeleninou je také odlehčením pro váš organismus. Omezte přísun bílé mouky, soustřeďte se spíše na přísun uhlovodanů v kategorii celozrnného pečiva a těstovin. Tmavá čokoláda je sice prohřešek, ale neublíží vám. Zařaďte do svých jídelníčků hlavně drůbeží a hovězí maso. Vegetariánské jídlo také oživí jídelníček – čočka, hrách, fazole, brambory, atd. Jezte tuky, které jsou z řad omega 3 mastných kyselin. Semínka z dýně, avokádo, mandle, ořechy a olivy jsou jejich zdrojem. Dodržujte pitný režim a dopřejte si ovocné šťávy z čerstvé zeleniny a ovoce.


Detoxikační kúry by neměly v kuse trvat déle než tři dny
Pokud jste se tedy rozhodla, že budete jíst jen to, co je pro detoxikaci typické, nevystavujte své tělo riziku hladovění. Zeleninové a ovocné šťávy vás totiž nenasytí, dodají vám do těla převážně vitamíny a antioxidanty. Potřebujete i živočišné bílkoviny, tuky a cukry. Lehká odlehčovací kúra je tak pro vás zpestřením, ale určitě není náhradou stravovacího režimu.

Detoxikační kúru by neměli podstupovat zejména diabetici, lidé s vysokým krevním tlakem, těhotné a kojící ženy, lidé s dnou.
Strava, kterou běžně lidé konzumují, pokud se nestravují jen zdravě, v sobě zahrnuje škodliviny, které je jednou za čas důležité z těla odstranit. Klesá naše výkonnost, zatěžujeme hlavně játra a ledviny.

Na výběr tak máme z řady možností a chuťových variací – např. šťávové, rýžové nebo tvarohové dny. Klasický půst se tak od těchto kúr liší. Při detoxikaci máte povolen příjem pevné stravy v podobě živočišných bílkovin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *