Věděli jste, že existuje česká virtuální galerie módy a designu?

V 21. století jsme zvyklí, že máme všechno dostupné online a nemusíme se zvedat z pohodlí domova. Ale věděli jste, že i do galerie můžete jít online? Fashion & Design Festival nám umožňuje prohlédnout si novinky z oblasti módy, designu, architektury a interiéru pěkně ve virtuální galerii.

Fashion & Design Festival chce přiblížit design a módu i těm, kteří v uspěchané době nemají čas nebo možnost navštěvovat výstavy a módní přehlídky. Proto vám módní kolekce, nové značky a výrobky představuje online. Na webové adrese fdfestival.cz najdete každý měsíc něco nového. Každý měsíc totiž nese jiné téma a představuje jiné výtvory. V říjnu probíhá už třetí Fashion & Design Festival s tématem BARVY.

Poznáte i příběh, který stojí za vznikem díla

Přihlášení návrháři a designéři ukázali, že top barvami pro říjen jsou bílá a černá. Jak si můžete všimnout ve všech projektech, ty totiž jasně vedou. V podobě virtuálních expozic je pro vás připraveno celkem 20 uměleckých instalací. Za každým dílem navíc stojí nějaký zajímavý příběh a velká většina autorů se o něj na Fashion & Design Festivalu podělila. O to je celá výstava zajímavější.

Ze světa módy uvidíte například novou značku bot Shoedaism či práci studentky pražské UMPRUM Michaely Čapkové. Design zastupuje Cyril Dunděra se svým minimalistickým projektem Paper bag, hezký nábytek ukazuje obchod Novoretro, architekturu zastupuje firma Baumraum s bydlením v korunách stromů.

To nejlepší z designu a módy na jednom místě

V originálním online výstavním prostoru jsou představovány i různé inovativní výrobky. Zaujaly nás například DIY sluchátka od firmy Print+. Přizpůsobíte si je podle sebe, zkombinujete části z 3D tiskárny a sadu print+ a budete mít sluchátka, která nikdo jiný na světě nemá. Nápad i koncepty vypadají moc povedeně. Jak píše Lukáš v komentářích: „Sci-fi se mění v realitu.“

A tak nějak je to s celou virtuální galerií Fashion & Design Festivalu. Nápad vytvořit online galerii je revoluční, ale vypadá to, že má šanci se uchytit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *