Jak utrácejí své peníze výherci loterie?

Jejich osudy fascinují čtenáře a diváky celého světa, nejen vášnivé hráče loterie. Příběhy o tom, jak se obyčejným lidem ve vteřině změní život a také zůstatek na účtu, baví lidi napříč generacemi. Jak ale jejich životy vypadají s odstupem času? Přinesly jim peníze štěstí nebo naopak?

Výhra je katapultovala mezi nejbohatší obyvatele Skotska

Manželé Colin a Chris Weirovi spolu žijí už přes třicet let. Rádi hráli loterii a většinou si podali jeden tiket. Ten den ale vsadili tiketů pět. Po slosování výherních čísel se nijak nevzrušovali, dodívali se na televizi a Chris potom odešla nahoru do ložnice zkontrolovat tiket. Místo do postele se ale vrátila za manželem do obýváku, protože nemohla uvěřit svým očím. Společně potom tiket několikrát znovu překontrolovali. Vyhráli v přepočtu 4,5 miliardy korun.

Peníze jim v jednom okamžiku změnily život. Přestože se rozhodli vystoupit na veřejnost, svět celebrit ani pozornost je nezlákala a podařilo se jim zůstat při zemi. Z peněz podpořili a podporují nespočet charitativních projektů. A také se velmi výrazně zapojili do kampaně za nezávislost Skotska. Nechali se slyšet, že by rádi šli příkladem, jak utrácet peníze ku prospěchu všech.


Přišel o všechno, včetně manželky

Opakem příběhu manželů Weirových je počínání výherce Rogera Griffithse. Ten sice nevyhrál tak ohromující částku, ale v přepočtu asi 67 milionů korun mu rozhodně změnilo život. Bohužel se rozhodl neuváženě investovat a to jej stálo nejen bohatství, ale také manželství.

Roger Griffiths se po výhře v loterii vrátil ke svému teenagerovskému snu a znovu obnovil svou bývalou kapelu. Investoval do jejího znovuzrození a také nahrání nákladného alba. Alba se prodalo všehovšudy 600 kopií a jeho dnes už bývalá žena se s ním rozvedla. Po rozvodu skončil doslova se sedmi librami v kapse.

Za výhru zaplatil životem
Abraham Shakespeare z Floridy vyhrál v loterii 30 milionů dolarů, v přepočtu více než 700 milionů korun. Dal se na dobrou stranu a penězi se snažil pomáhat ostatním. Na svou dobrotu ale také pravděpodobně doplatil.

O dva roky později jej seznámili s jistou Dorice Moore, která o něm a jeho příběhu chtěla napsat knihu. Potom, co si ale na své konto převedla několik milionů, Abraham najednou zmizel. Jeho tělo bylo nalezeno o rok později a Dorice Moore byla obviněna z vraždy prvního stupně.

S penězi začal podnikat
Peter Lavery vyhrál v irské loterii 10 milionů liber, v přepočtu asi 370 milionů korun. O tom, jak s penězi naloží ale nemusel dlouho přemýšlet. Už dávno měl v hlavě jeden sen.

Když se mu konečně poštěstilo disponovat větším objemem peněz, stačilo najít místo. Koupil budovu bývalého vězení, kterou zrenovoval a přestavěl na palírnu a lihovar. Jeho whisky, kterou začal vyrábět, se nazývá Danny Boy whisky a slaví s ní nemalé úspěchy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *