Společenská vesta sako doplní i nahradí

Pokud sledujete módní trendy, jistě vám neuniklo, že sofistikovaná pánská móda se vrací do ulic. Muži dnes nosí saka nebo rovnou celé obleky nejen do divadla a motýlky s kravatami již nejsou výsadou svateb. A to je moc dobře.

Opomíjený základ šatníku

Vysoce elegantním kouskem šatníku úspěšného moderního muže, na nějž se však často zapomíná, je pánská společenská vesta. Správně zkombinovaná vesta přitom dokáže pozvednout výsledný efekt obleku o úroveň výš. Zvláště v parných letních měsících ji pak lze ve společnosti považovat za ekvivalent saka a můžete ji nosit pouze s košilí. Patříte-li mezi příznivce nedbalé elegance, vesta k džínům oživí váš každodenní vzhled a přitáhne pozornost. Při oficiálních příležitostech, například na svatbách, je pak společenská vesta doslova povinností – zde se hodí zvolit kombinaci vesty a kravaty (nebo regaty) ve stejném provedení.

Extravaganci slaďte se společenskými pravidly

Fantazii se meze nekladou – v obchodech naleznete elegantní vesty nejrůznějších střihů i barev, se vzory a bez, hladké nebo s kapsami. Pokud rádi sázíte na jistotu, sáhněte po tradičních barvách, jako je šedá, černá, hnědá, béžová, přírodní bílá či královská modř. Ti, kteří se nebojí experimentů, by určitě měli vyzkoušet červenou, která patří k velkým hitům. Jak tomu však v módě většinou bývá, záleží na sladění jednotlivých prvků, dávejte si tedy pozor na to, aby se vesta netloukla s kravatou, sakem, kapesníčkem ani košilí. Existují také jisté společenské zásady, které hlásají, že vesty pod sako se nosí zapnuté a měly by se kombinovat pouze s košilí s dlouhým rukávem. Vestu můžete podle libosti zpestřit například řetízkem, který odkazuje na dobu, kdy se nosily kapesní hodinky.

Kvalita se pozná na první pohled

Ani ten nejhezčí vzor nebo střih vás nezachrání, pokud vám vesta nebude dobře sedět. Nesmí na vás ani plandat, ani být příliš upnutá. Dámy, kupujete-li vestu svému protějšku a nejste si jisti jeho přesnými rozměry, vyberte takový model, který lze vzadu stáhnout a zase povolit. V ideálním případě by vesta měla kopírovat mužskou postavu. Další nezbytností je kvalitní materiál. Mačkavá vesta, která působí levně, jistě moc parády neudělá. Skutečně prvotřídní materiály u nás naleznete například v internetové prodejně společnosti Taxido Fashion, která se specializuje právě na pánskou společenskou módu té největší kvality.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *