0
Posted in Sport
29. 9. 2017

Proč je pro fanouška důležité obléci se do klubových barev?

Také se občas divíte, proč se po městě v den fotbalového zápasu prochází tolik lidí oblečených do stejných barev, jako má jejich oblíbený klub? Pak vězte, že jde o tradici, která je zcela logická.

Nošení klubových barev má i u nás celkem dobré zázemí, byť se nedá srovnávat se situací například v Anglii, kde na fotbal vyráží v dresu a dalších doplňcích prakticky každý fanoušek. U nás je to vidět spíše u klubů, které jsou dlouhodobě úspěšné.

Souznění s klubem

Obléci se do klubových barev v dresu třeba FC Viktoria Plzeň je určitou formou ztotožnění se s týmem, jeho hodnotami, hráči a výsledky. Správný fanoušek by jednoduše nestrpěl jít na fotbal jen tak v ledajakém oblečení. Minimálně si vezme věci, které připomínají barvy jeho klubu. V lepším případě si pak vezme oficiální dres, trikot, mikinu či bundu.

I situace na trhu začíná vypadat lépe. V relativně nedávné minulosti si fanda plzeňské Viktorky jen stěží mohl koupit něco na sebe. Dnes už je k dostání třeba triko „Jsem hrdý Viktorián“, které je vyvedené v modré či červené, tedy klubových barvách.

Fanshop pak nabízí kromě triček třeba i různé módní a praktické doplňky, mezi nimiž nechybí kšiltovka či připínací placky atd. Klubové oblečení a doplňky si mohou koupit i fanoušci ostatních českých klubů, nabídka už je bohatší a komplexnější.

Elektrizující atmosféra při fotbalových zápasech

Kdo zažil pobyt na tribunách, na jejichž ochozech stojí davy lidí v klubových barvách, určitě ví, jak jsou lidé společně odhodlaní podpořit svůj tým. Nošení klubových věcí tak přispívá i ke zlepšení atmosféry na stadionech. A to i v dobách, kdy se jejich týmu zrovna nedaří dle představ.

Je dobré, že nabídka fanshopů se sportovním oblečením neustále roste. I díky tomu máte možnost si obléci vkusná trika či například mikiny a bundy, které zároveň stvrdí vaše souznění s týmem.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*