Jak vybrat batoh na kolo?

Jízda na kole je jednou z nejoblíbenějších činností Čechů během období, kdy venku panuje alespoň trochu příznivé počasí. Tedy zejména od brzkého jara až do podzimu. Díky dlouhé sezoně je možné na kole najezdit stovky, ba dokonce tisíce kilometrů. Ti z vás, kteří mají rádi spíše delší vyjížďky, by rozhodně neměli zapomenout vzít si s sebou batoh.

Kvalitní sportovní batoh na kolo je velmi praktickou záležitostí, pokud se chystáte na delší trek. V tom případě totiž musíte počítat s potřebou doplňování energie z jídla a tekutin. Je sice možné si na kolo upevnit stojan na láhev s vodou, nicméně kam uložíte svačinu, pokud s sebou nemáte nějaký batůžek, že?

Na kolo raději se speciálem

Existuje řada možností, jaký typ batohu zvolit. Rozhodně není dobré si brát klasický turistický batoh. Problémem není ani tak jeho velikost, to spíše naopak, ale tvar. Ergonomie cestovních batohů se od sportovních batohů na kolo mnohdy výrazně liší. Výrobci pro každý speciální batoh zohledňují fakt, že na kole máte určitý posed a vaše záda se po většinu času nacházejí v jiné poloze, než je tomu v případě běžné chůze.

Modulární varianty batohů

Při výběru outdoor batohu na kolo je praktické zvolit takzvané modulární modely. Skládají se z několika dílů, jež je možné dle potřeby připevnit k základnímu zádovému dílu. Sami se pak rozhodnete, jak objemný batoh na zádech chcete mít, zda vám vystačí kupříkladu jen malá část o objemu 10 litrů, případně přidáte i větší díl batohu, kam se vejde třeba svačina pro celou rodinu. 

Ideální je, pakliže si pořizovaný batoh na kolo můžete ještě před nákupem vyzkoušet. Zjistíte tak, jak je pohodlný na vaše záda, zda má v pořádku a dostatečně pevnou zádovou část, případně vás neškrtí popruhy. Pakliže outdoor batoh s pátéřákem přeci jen kupujete online, vždy mějte na paměti, že jej dle zákona lze do určité doby vrátit, aniž byste přišli o peníze. Je však nutné zvolit dobrý a spolehlivý internetový obchod. Špičkové modulární batohy online zakoupíte spolu s dalším vybavením na kolo v eshopu tvůrců Singltreků v ČR, tedy na stránkách eshop.singltrek.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

Po safari v Africe vás provede Čech Jakub Fanta

Moc rádi byste si zblízka prohlédli všechna ta zvířata, která většina Čechů zná jen ze ZOO, ale návštěva Afriky vám přijde příliš nebezpečná? To bezpochyby je. Vydávat se sem na vlastní pěst bez znalých průvodců je nemožné, nechcete-li se vystavovat obrovskému riziku. My Češi však máme štěstí. Safari Afrika je přístupné opravdu všem, koho takové dobrodružství […]

Proč jako dovolenou vybrat kempování v Chorvatsku?

Cestování obohacuje život a pro mnohé z nás je opravdovou vášní. Při plánování dovolené obvykle předem důkladně zjišťujeme, jaké možnosti se v dané lokalitě nabízejí. Představy různých lidí se často diametrálně liší, všichni si ale chceme zasloužené volno dokonale užít. K letní dovolené patří moře Koupání a slunění se je pro většinu z nás neodmyslitelnou […]