1
Posted in Móda a krása
29. 6. 2018

Posilujeme imunitu

Připadá vám, že jste neustále unavení až vyčerpaní, ale běžné lékařské vyšetření neodhalilo žádný konkrétní problém? Možná se na vašich potížích podepisuje nedostatečně fungující imunitní systém. A ten je rozhodně záhodno vrátit do zajetých kolejí.

Imunitní systém má v našem těle nesmírně důležitou funkci, a to obrannou. Je to taková naše vnitřní armáda, která při napadení nepřítelem, jímž může být například infekce, zakročí. Nepřítele zneškodní a my můžeme dál fungovat, aniž bychom onemocněli.

Když nás imunita neochrání

Někdy ovšem dojde i k oslabení této armády, tedy našeho imunitního systému. Výsledkem je, že nás není schopen adekvátně bránit. Infekce ho přemůže a my onemocníme. A to rozhodně nechceme. Proto o tu naši armádu musíme s láskou pečovat a náležitě si ji hýčkat. Zkrátka ji preventivně posilovat. Jedině pak bude vždy ve zbroji a my budeme jako rybičky.

Potížím s imunitou předcházejte

Imunitu můžeme posilovat několika způsoby, a to ideálně průběžně. V první řadě se aktivně hýbejte a pravidelně cvičte. Nejlepším pohybem je, jak je známo, chůze. Postačí 15 minut svěží chůze denně. Snažte se chůzi zařadit do svého každodenního života. Při cestě do zaměstnání třeba z tramvaje vystupte o stanici dřív a zbytek dojděte pěšky. A výtah vyměňte za schody.

Pravidelná strava a pitný režim

Možná to pro vás zní jako obehraná písnička, ale něco na ní bude. Dopřávejte si pět menších porcí kvalitního jídla denně. Nevynechávejte snídaně, svačiny, ovoce, zeleninu a celozrnné produkty. A zapomeňte na jídla z fast foodů. A nezapomínejte pít – obyčejnou vodu, bylinné čaje a minerálky. Denně si dopřávejte minimálně 3 litry tekutin.

Vitamíny a dobrá nálada

Imunitní systém se neobejde bez vitamínů. Ty v přirozené formě jsou samozřejmě nejlepší, ale znáte to, ne každý den se nám podaří zkonzumovat preferovaných 5 kusů ovoce a zeleniny denně. V tom případě se nezdráhejte sáhnout po kvalitních doplňcích stravy jako například po přípravku Echinacea 500 plus s extraktem z třapatky nachové, Reishi, vitamínu C a zinku, tedy látek, které významnou měrou přispívají právě ke správné funkci imunitního systému. Seženete ho například na e-shopu gigalekarna.cz.

K tomu se otužujte, dopřávejte si kvalitního spánku, ale také dostatečně relaxujte a smějte se! Pozitivní nálada posiluje imunitu snad ze všeho nejvíc. A pokud se to nebude dařit, obraťte se na lékaře.

1 comment

  • Tooky

    Díky moc, to mi snad už konečně pomůže!

    Reply to Tooky

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*