Posilujeme imunitu

Připadá vám, že jste neustále unavení až vyčerpaní, ale běžné lékařské vyšetření neodhalilo žádný konkrétní problém? Možná se na vašich potížích podepisuje nedostatečně fungující imunitní systém. A ten je rozhodně záhodno vrátit do zajetých kolejí.

Imunitní systém má v našem těle nesmírně důležitou funkci, a to obrannou. Je to taková naše vnitřní armáda, která při napadení nepřítelem, jímž může být například infekce, zakročí. Nepřítele zneškodní a my můžeme dál fungovat, aniž bychom onemocněli.

Když nás imunita neochrání

Někdy ovšem dojde i k oslabení této armády, tedy našeho imunitního systému. Výsledkem je, že nás není schopen adekvátně bránit. Infekce ho přemůže a my onemocníme. A to rozhodně nechceme. Proto o tu naši armádu musíme s láskou pečovat a náležitě si ji hýčkat. Zkrátka ji preventivně posilovat. Jedině pak bude vždy ve zbroji a my budeme jako rybičky.

Potížím s imunitou předcházejte

Imunitu můžeme posilovat několika způsoby, a to ideálně průběžně. V první řadě se aktivně hýbejte a pravidelně cvičte. Nejlepším pohybem je, jak je známo, chůze. Postačí 15 minut svěží chůze denně. Snažte se chůzi zařadit do svého každodenního života. Při cestě do zaměstnání třeba z tramvaje vystupte o stanici dřív a zbytek dojděte pěšky. A výtah vyměňte za schody.

Pravidelná strava a pitný režim

Možná to pro vás zní jako obehraná písnička, ale něco na ní bude. Dopřávejte si pět menších porcí kvalitního jídla denně. Nevynechávejte snídaně, svačiny, ovoce, zeleninu a celozrnné produkty. A zapomeňte na jídla z fast foodů. A nezapomínejte pít – obyčejnou vodu, bylinné čaje a minerálky. Denně si dopřávejte minimálně 3 litry tekutin.

Vitamíny a dobrá nálada

Imunitní systém se neobejde bez vitamínů. Ty v přirozené formě jsou samozřejmě nejlepší, ale znáte to, ne každý den se nám podaří zkonzumovat preferovaných 5 kusů ovoce a zeleniny denně. V tom případě se nezdráhejte sáhnout po kvalitních doplňcích stravy jako například po přípravku Echinacea 500 plus s extraktem z třapatky nachové, Reishi, vitamínu C a zinku, tedy látek, které významnou měrou přispívají právě ke správné funkci imunitního systému. Seženete ho například na e-shopu gigalekarna.cz.

K tomu se otužujte, dopřávejte si kvalitního spánku, ale také dostatečně relaxujte a smějte se! Pozitivní nálada posiluje imunitu snad ze všeho nejvíc. A pokud se to nebude dařit, obraťte se na lékaře.

One thought on “Posilujeme imunitu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

Školní batohy rostou s dětmi, nevěříte?

Kde jsou ty časy našich školních let? Dávno pryč. Svět se rychle proměňuje a nové technologie přinášejí možnosti, o kterých se nám před pár lety ani nezdálo, dokonce i v případě školních batohů… Máte doma školáka? Nástup do školy je významný mezník v životě dítěte. Samozřejmě to s ním prožívají i jeho rodiče. Právě ti […]

Vždy můžeme být ještě krásnější – kosmetika SOTHYS nabízí zajímavé neinvazivní estetické procedury

Asi se jen těžce najde žena, která by řekla, že je se svým tělem stoprocentně spokojena a myslela to doopravdy. I když se s přicházejícím věkem obvykle se svým vzhledem smíříme, málokterá z nás by se nechtěla dostat k elixíru krásy, který nás zbaví drobných i větších nedokonalostí. Neinvazivní estetickou medicínu nabízí Health Point a […]