0
Posted in Sport
6. 9. 2016

Nechte se zvěčnit na medaili

Sběratelem se může stát každý, nejen znalec mincí a medailí. Sbírat lze leccos, od knoflíků, látkových kapesníčků, až po mrtvé motýly. Proč na to ale nejít tradičněji a nezačít sbírat stylovou rodinnou kolekci s vyraženými podobiznami? Buďte retro a pořiďte si sbírku vlastních medailí. Pokud do ní zainvestujete trochu víc a necháte si ji vyrobit třeba ze zlata, budete mít peníze uloženy na dobu nouze i pro další generace, které sbírku po vás podědí.

Paměť ožívá v předmětech

Paměť lze uchovávat různými způsoby. Nemusíte vytahovat fotoaparát kvůli každé maličkosti a místo tisíců snímků z dovolené si jich můžete nechat vyvolat jenom několik, zpravidla ty nejlepší, jež zahrnete do rodinného fotoalba. Nebo zkuste pokročit o kus dál a nechejte si namalovat portrét k zvláštní příležitosti, ten vydrží o hodně víc než album, které se snadno ztratí a zničí. Pokud chcete být opravdu originální, retro a nepřejete si být zapomenuti, zkrátka investovat do něčeho, co vydrží po generace, nechte si vyrazit medaili s vlastní podobiznou. Na základě skici od zkušeného medailéra je možné medaili opatřit i jinou tváří, kterou zvěčníte ve sbírce.

Proč zrovna medaile?

Sběratelstvím mincí a medailí se zabývali už staří Římané, kteří před 2300 lety mince razili nejprve z bronzu, později i ze stříbra a zlata. Byly na nich zachyceni například bájní zakladatelé Říma, Romulus a Remus. Jejich odlitky se zachovaly do dneška. Jsou připomínkou jisté vzdálené slávy, důležitosti osob a událostí, úcty k předkům. Stejně důležitá jako sdílená světová historie je znalost vlastní historie. Mince určené k placení se razit soukromě nesmí, to ale neplatí pro pamětní mince. Protože jsou takové výrobky zpravidla drahé a luxusní zboží, jen stěží je vaši potomci někde ztratí jako fotky a polorozpadlý obraz. Budou si je chtít uchovat, i kdyby jen pro případ finanční nouze. Ukažte svým blízkým, co pro vás znamenají, a jejich minci či medaili si budou se zvědavostí prohlížet i vaši pravnuci, kteří podědí vaši sbírku. A kdoví, kam až doputují.
Vyberte si solidní českou firmu, která razí mince, medaile, jmenovky ve vysoké kvalitě.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*