Móda aneb co nosí hipsteři

Hipster je člověk, který se snaží bořit zažité konvence, nesnáší mainstreamové věci a rád dává najevo, že je prostě trochu jiný než ostatní. Poslouchá hudbu méně známých interpretů, má v oblibě různé vintage věci a rozhodně se neobléká v populárních módních řetězcích.

Móda hraje velkou roli, protože jak řekl kdysi už Jan Werich: Šaty dělají člověka. Hipsteři se vyhýbají nákupům v obchodních centrech a oblékají se spíš v malých obchůdcích nebo e-shopech s velmi specifickým sortimentem.

Oblékněte se jako TRUE HIPSTER

Příkladem e-shopu s oblečením, které jen tak na někom neuvidíte, je i obchod www.truehipster.cz. Zaměřuje se na originální trička, jejichž potisky jsou vyráběny ručně – nápisy a obrázky jsou namalovány, nasprejovány nebo natištěny.

TrueHipster je česká značka hipster módy a vzhledem k tomu, že je každý kousek vyráběn ručně, nikdy se vám nestane, aby měl někdo stejné triko jako vy. V současné době jsou k dispozici čtyři různé kolekce – Hipsters, Represent, Dirty a typo, a přestože jde o ruční výrobu, ceny jsou více než příznivé. Naším favoritem je kolekce Represents, v níž uvidíte trička se zdánlivě nicneříkajícími čísly. Ve skutečnosti jde ale o datum narození a PSČ města, odkud pocházíte!

Co nosí typický hipster?

Tričko s vyobrazením něčeho, co máte rádi, je základ. Dobře ho pak doplní úzké kalhoty, u dívek mohou být s vysokým pasem. Častým doplňkem jsou také brýle, které nemusí být dioptrické, u kluků třeba motýlek. Jde-li to, oblékejte se elegantně a zároveň ležérně – příkladem kousku kombinujícího tyto dva styly je třeba teplákové sako.

V zásadě si můžete obléknout téměř cokoliv. Důležité je, aby to nebyl žádný mainstream kousek. Originální trička TrueHipster toto kritérium rozhodně splňují a mohou být i pěkným dárkem. S poštovným 49 korun se objednávka vyplatí, ať už bydlíte kdekoliv v ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *