Hudební festival Vrabčák 2016 vás zve na pořádnou pařbu

Květen je čas majálesů, ale i prvních letních festivalů. Na Hudební festival Vrabčák si vyrazte již 21. května 2016. Tento fesťák není žádnou novinkou. Jeho historie sahá až do roku 2010, kdy se v Moravském Krumlově konal poprvé. Mezi českými a slovenskými kapelami se vystřídalo přes třicet interpretů. Za dobu své existence hostil Vrabčákfes, jak se festivalu rovněž říká, již takové hvězdy, jako jsou Vypsaná Fixa, Wohnout, Divokej Bill, Horkýže Slíže nebo Visací zámek. A mezi baviči nechyběl oblíbený Ruda z Ostravy. Co hudební festival Vrabčák přinese letos?

Psychocandy, Jaksi Taksi, Žádnej stres, AC/DC revival / Špejbl’s Heprs, Voxel, Paulie Garand a INEKAFE – to je to, co uvidíte a hlavně uslyšíte letos na Vrabčákfestu. Znáte je?

INEKAFE přijede na festival ze Slovenska

Slovenská kapela INEKAFE už má za sebou dokonce i svůj oficiální rozlučkový koncert v roku 2009 a vidíte – kapela je stále živá. O tom se přesvědčíte i vy na festivalu. Kapela vznikla již v roce 1995 v Bratislavě. V roku 2015 absolvovala svoji největší tour v historii kapely a se svým repertoárem se vydala napříč sedmi státy. Zahrála si na Slovensku, v Česku, v Polsku, na Ukrajině, v Irsku, ve Velké Británii a v Srbsku. Letos v květnu si nenechá ujít festival Vrabčák 2016.

Pozor, bude tam Škwor!

Hudební festival Vrabčák 2016 přivítá i další hvězdné uskupení – Škwor. Ve složení Tomáš Kmec (basa a vokály), Leo Holan (kytara a vokály), Petr Hrdlička (zpěv a kytara) a nakonec Martin Pelc (bicí). Loni kapela vydala v pořadí již své deváté album s názvem Hledání IDentity. A v roce 2014 ŠKWOR nekompromisně vyprodal pražskou Incheba arenu, kde oslavil svých 15 let.

Paulie Garand – česká hvězda z internacionálním jménem

Znalci hudební scény vědí, že Paulie Garand, další důležitý host letošního Vrabčákfestu, je známý český rapper a rovněž producent. Pavel Harant, což je vlastní jméno interpreta, vstoupil na hudební scénu v roce 2010 s albem Harant. To samozřejmě není zdaleka jeho poslední deska. V roce 2013 založil Paulie Garand i vlastní značku oblečení a módních doplňků s názvem Garand Band.

Program festivalu Vrabčák 2016 je skutečně nadupaný. Tak nezapomeňte, 21. května 2016 – vše začíná „na plné koule“ ve 13:00. Tak ať tam jste!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *