0
Posted in Sport
21. 7. 2017

Ani sebelepší příprava nepomůže vyhrát fotbalový zápas bez důležitých detailů

Když chtěl ve slavném románu Eduarda Basse španělský tým FC Barcelona zmrzačit kluky z Klapzubovy jedenáctky, tatínek své synky oblékl do kaučukového krunýře s napumpovaným vzduchem. Klapzubovi hoši porazili Barcelonu 31:0 a po vítězství v Anglii se stali mistry Evropy. Chcete-li dosáhnout slavných vítězství po vzoru románových fotbalistů, neměli byste mimo tréninkového meritu věci opomíjet i praktickou součást fotbalové přípravy.

Zázemí pro fanoušky a dobře ošetřovaný trávník – předpoklady výhry

Kvalitní zázemí, pečlivě střižený trávník a tribuna pro diváky jsou součástí snad už každého, byť okresního, fotbalového hřiště. Ani sebemenší klub by se neměl nechat zahanbit a vybíhat na trávník v ošoupaných trikách, nevzhledných a nefunkčních stulpnách a rozedraných trenýrkách. Jednotné fotbalové dresy všech hráčů včetně totožně oblečených trenérů jsou základem taktiky. Také hlavní rozhodčí a čároví sudí by se neměli nechat zahanbit a pořídit si společné dresy v barvách, jež je budou odlišovat od hráčů na hřišti. Vždyť pokřik Černá s…ě už se dávno nenosí a sudí jsou v současnosti oblečeni do pestrých dresů.

Zaveďte bojovné pokřiky bez hanění soupeře

Bojovné pokřiky po vzoru novozélandských rugbistů All Blacks se v Česku zatím příliš nenosí, ale tradice uctívání soupeře by měla být zachována. Trocha společného křiku před zápasem bez hanlivých výrazů je dalším ze spolehlivých způsobů utužení týmu a přípravy na nervy drásající zápas.

Fanouškovská podpora znamená způli vyhrané utkání

Podpora fanoušků je také důležitá, a tak by se nemělo zapomínat na alespoň zastřešené zázemí pro fandící sousedy, kamarády a rodinné příslušníky. Bez piva s párkem a malinovkou pro děti se dá vyhrát málokterý zápas. Ani pečlivá taktická a fyzická příprava nenahradí potřebné atributy tvořící pohodovou atmosféru během zápasu.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*