0
Posted in Zdraví
16. 8. 2019

Zírání do obrazovek jako nový životní styl: když to nezvládají vaše oči, pomůže Betavid

Sedavé zaměstnání není jediným problémem, se kterým se musí náš organismus v 21. století vypořádat. Monitory a obrazovky nahradily definitivně papír. Co na to ale říkají naše oči?

Nikdy v minulosti nebyly lidské oči nuceny koukat několik hodin, mnohdy třeba i 8 až 12, do rozsvícené plochy ze vzdálenosti pouhých 50 až 70 cm. Oko se díky tomu namáhá a opotřebovává. Naše oči jsou nuceny neustále zaostřovat. Současně běhají ze strany na stranu po ploše obrazovky. Kvůli tomu jsou nadměrně přetěžovány oční svaly a extrémně namáhány i oční čočky. Na našem vidění to zanechává znatelné stopy. Objevují se poruchy vidění, které už dostaly i souhrnný název: CSV, tedy Computer Vision Syndrome neboli Syndrom počítačového vidění.

Výskyt CVS v populaci není nijak malý. Trpí jím něco mezi 50 až 90 % lidí, již pravidelně a dlouhodobě používají obrazovky svých PC, tabletů i mobilů.

Jak se syndrom počítačového vidění projevuje?

Objevuje se obecná únava a únava očí spojená s rozmazaným viděním. Oči mohou být podrážděné a pálit. Výjimkou není ani zarudnutí spojivek či syndrom suchého oka. Často se projeví dvojité vidění. Dalším průvodním znakem je pak bolest krční páteře, která může vyústit i do migrény. Bolesti hlavy obecně jsou velice časté.

Tyto příznaky jsou natolik závažné, že vás dokážou zcela vyřadit z pracovního procesu. Nebo čas v práci ještě zvládnete, ale po zbytek dne jste již k nepoužití. Dlouhodobě může tento stav vyústit v závažné zdravotní i psychické potíže.

Pomozte svým očím vhodným doplňkem stravy, kterým je Betavid

Betavid je doplněk stravy s obsahem světlíku lékařského. Jde o léčivou rostlinu, kterou lidové léčitelství doporučuje jako posilující lék při celkové přepracovanosti, i oční léčivku při zánětu spojivek, světloplachosti i alergiích s očními projevy.

Tento skvělý pomocník však v přípravku Betavid rozhodně nepůsobí osamoceně. Součástí je i betakaroten, extrakt z borůvek a extrakt z červeného vína.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*