0
Posted in Auto-moto
5. 2. 2019

Zimní pneumatiky, na kterých vyjedete i zasněžený kopec

Podle zákona by mělo mít každé osobní vozidlo v období od 1. listopadu do 31. března následujícího roku zimní pneumatiky, a to především za předpokladu, že na pozemní komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led či námraza, případně je možné takovou situaci předpokládat na základě povětrnostních podmínek. Ideální je, pokud prostě před příchodem listopadu přezujete pneumatiky na zimní, čímž si zajistíte bezpečnou jízdu při nižších teplotách.

Pokud byste nerespektovali zákon a vyjeli na zasněženou vozovku na letních pneumatikách, policisté by vám mohli udělit pokutu v blokovém řízení až 2 000 korun.

Jaké zimní pneumatiky jsou nejlepší?

Prvenství si jednoznačně drží model Continental WinterContact TS 860, jenž dokáže nabídnout perfektní brzdné vlastnosti za jakéhokoliv zimního počasí. Dané pneumatiky dokážou zkrátit brzdnou dráhu na namrzlých vozovkách, což se ne všem zimním pneumatikám daří. Stejně tak se nemusíte bát vyrazit i na hory a projíždět zatáčky na zasněžené vozovce, protože pneumatiky Continental WinterContact TS 860 na silnici perfektně drží. Jsou vhodné pro kompaktní automobily a vozidla střední třídy.

Oblibě se těší také pneumatiky Barum Polaris 3, které snižují spotřebu paliva díky nižšímu valivému odporu. Slibují dokonalou stabilní jízdu a perfektní brzdný výkon. Předností těchto pneumatik je samočisticí funkce.

Ještě za zmínku stojí zimní pneumatiky Matador MP 54 Sibir Snow se zlepšeným záběrem na sněhu a velice dobrými brzdnými vlastnostmi v zimních podmínkách. Automobil se na těchto pneumatikách skvěle ovládá také na mokré vozovce.

Jaké zimní pneumatiky tedy zvolit?

Pokud nemáte hluboko do kapsy, určitě sáhněte po pneumatikách Continental WinterContact TS 860. Zlatou střední cestou jsou buď Barum Polaris 3, či Matador MP 54 Sibir Snow. Každopádně je nezbytné dodržovat určitá pravidla při jízdě v zimních podmínkách:

  • Předvídejte a nechejte si vždy patřičný rozestup od vozidla jedoucího před vámi.
  • S volantem zacházejte zlehka, na sněhu či ledu stačí točit méně, abyste se nedostali do smyku.
  • Brzděte vždy s rovnými koly. Jestliže máte motor na vozidle vpředu, před zatáčkou mírně přibrzděte, a přeneste tak váhu dopředu.
  • Do kopce jeďte na vyšší rychlostní stupeň.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*