0
Posted in Inspirace
14. 12. 2018

Zdravotnictví jako barevná terapie

Mnozí lidé mají z bílých plášťů typických pro české zdravotnictví doslova strach. Připomínají jim, co zažili v dětství jako pacienti, jak jim v nemocnici umřel někdo blízký, nebo se lékařů prostě bojí a jejich tradiční oblečení jim tento strach vždy znovu navodí i přesto, že se s ním snaží bojovat. Zdravotnictví naštěstí mění barvy. Bílá už není jedinou barvou, ve které lékaře potkáte.

Americká módní značka Cherokee nabízí zdravotnické oděvy, které zcela mění barvy ve zdravotnictví

Klasická bílá se dostává do pozadí, stejně tak jako pro zdravotnictví typická modrá či zelená. Kvalitní bavlněné a strečové materiály pro zdravotníky doplňují nejen zajímavé barvy, ale dokonce i pestré vzory. Těmi jsou proslulá dámské i pánská zdravotnická trička Cherokee. Nově mezi nimi najdete dokonce limitovanou Disney edici. Tyto krásné oděvy lze kombinovat i s barevnými fonendoskopy.

Barvy fonendoskopů rozhodně neubírají na jejich funkčnosti

E-shop Medical Uniforms nabízí několik typů barevných fonendoskopů neboli stetoskopů, které dokonale doplní nejen barevné zdravotnické oblečení. Pestré barvy jsou skutečně nádherné. Klasickou černou doplňuje modrá, zelená, fialová, červená, červenofialová, oranžová, růžová, světlerůžová, burgundská, bleděmodrá, limetková, námořnická modrá, nebeská modrá, tyrkysová, malinová nebo levandulová.

Fonendoskop je pro řadu specialistů nezbytnou pomůckou. Pomocí něj se vyšetřují nejen plíce a srdce, ale třeba i pohyb střev. Fonendoskopem se dokonce tzv. poslechovou metodou mění tlak.

Kvalitní fonendoskopy už dávno nestudí. Plechové kroužky a membrány mají na povrchu plastové potažení, a tak již nepřivodí pacientům nepříjemné pocity chladného kovu. Nejvíce se tomu určitě potěší dětští pacienti.

Na výběr je několik typů fonendoskopů: dvoukanálové i jednokanálové. Nechybí speciální pediatrický fonendoskop. Všechny díky mimořádně kvalitním membránám poskytují dokonalý přenos zvuku a tlumí rušení z okolí.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*