Zažijte Itálii stokrát jinak

Do Itálie za mořem, za sportem, za dobrým jídlem a romantikou, za památkami a historií, na hory nebo na projížďku lodí kolem sopečných ostrovů? Dovolenou v Itálii si můžete vybrat nebo sestavit na míru u cestovní kanceláře. Pro jaký zážitek se do Itálie letos vypravíte vy?

Slunce, voda, písek

Středozemní moře si můžete užít mnoha způsoby. Procházet se po jeho nekonečných písečných plážích, zaplavat si v něm, zahrát si plážový volejbal, svézt se na kanoích, vodních lyžích a šlapadlech. V některých lokalitách můžete navštívit i mořská akvária. Zájezd k moři se dá spojit i s wellness pobytem. Dopřejte si masáž, jógu a sport s výhledem na azurové moře. A když vás moře omrzí, nechte se hýčkat a naložte se do termálních a masážních bazénů v pohodlí vašeho hotelu.

Buon appetito!

Liz Gilbertová věděla, proč odjela právě do Itálie, aby znovuobjevila svou téměř živočišnou chuť k jídlu a radost z tradičních chutí přímo v místě jejich vzniku. Nemůžete zkrátka z Itálie odjet, aniž byste neochutnali původní italské těstoviny ravioli, pizzu nebo špagety v rušné římské metropoli. Vše s pravým italským parmazánem a mozzarellou, které se nedají srovnat s českými napodobeninami. V letním parnu pro vás bude nezapomenutelným zážitkem italská smetanová zmrzlina gelato. K dobrému jídlu patří samozřejmě také víno. Co se vydat přímo ke zdroji do tradičních italských vinic za ochutnávkou a komentovanou prohlídkou? Nebo si zajistit ochutnávku již v ceně zájezdu?

Výlety za poznáním

Vydejte se s průvodcem do romantických Benátek, za římskou historií do baziliky, na Koloseum a do Neapole na procházku kolem jícnu sopky Vesuv, do Vatikánu, nebo do „Italského tibetu“ vychutnat krásu hor i za letního počasí. Kromě Středozemního moře, obklopujícího Apeninský poloostrov, na kterém Itálie leží, lákají k vodě i rozsáhlá jezera ve vnitrozemí, jmenovitě nejznámější Lago di Garda nebo Como. Nevracejte se domů s instantním zážitkem, objevte pro sebe novou Itálii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *