Zalyžujte si v nejvýše položeném středisku v Evropě

Rádi lyžujete a hledáte výzvy? Co takhle se vypravit do nejvýše položeného střediska v Evropě. Tak schválně: Víte, které to je? Nebudeme vás napínat. Jedná se o Val Thorens a najdete ho ve Francii.

Představujeme vám Val Thorens

Val Thorens je celkově velmi oblíbeným místem lyžařů, i těch českých. Kromě toho, že jde o nejvýše položený skiareál v Evropě, je také největším lyžařským centrem Francie. Už z toho je zřejmé, že se máte na co těšit.

Val Thorens se nachází v oblasti Savojských Alp a rozprostírá se v nadmořské výšce 1300 až 3230 m. Užívat si můžete na 600 km sjezdovek všech obtížností a líbit se tu bude i freeriderům a dalším milovníkům zimních radovánek.

Zdá se vám lyžařská sezóna příliš krátká? Tady je až do poloviny května. Celá oblast je perfektně připravená na turisty, takže se nudit nebudete, ani když lyže sundáte. Věnujte se třeba relaxaci ve vířivce či sauně, nebo ještě nejste unaveni a chcete si dát do těla jiným sportem? I v tomto případě máte mnoho možností.

Obecně o výhodách lyžování ve Francii

A nemusíte zrovna navštívit lyžařské středisko Val Thorens, abyste si užili báječné lyžování ve Francii. Celkově je tato země (mimo jiné) lyžařským rájem, a proto i čeští milovníci zimních radovánek sem každoročně směřují „ve velkém“. Určitě si oblíbíte zdejší prostorné skiareály s širokými sjezdovkami. Najdete si zde „své tratě“, ať už začínáte, nebo hledáte výzvy v podobě skutečně prudkých sjezdovek. A mnoho příležitostí je v areálu samozřejmě také pro středně pokročilé lyžaře. Ještě vás potěší ubytování nedaleko sjezdovek a další výhody.

A z jakých jiných lyžařských středisek a oblastí ještě můžete vybírat? Je jich obrovské množství. Uveďme si například Chamonix, Les Menuires, Vars, Risoul, Les 2 Alpes, Pra Loup, Serre-Chevalier, Tignes atd.

Kde si budete své lyžování Francie užívat vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *