0
Posted in Bydlení
28. 1. 2016

Zakázkový nábytek je jako BIO potravina

Ne, nemáme tím na mysli, že je drahý a zbytečný. Jde spíš o to, že je to životní styl. Jakmile si jednou necháte vyrobit zakázkový nábytek na míru a poznáte všechny jeho výhody, nakupovat hotové skříně, stoly a poličky se vám bude už těžko.

U firmy, která se zabývá výrobou nábytku na zakázku, je na každého zákazníka pohlíženo jako na jedinečnou osobu, zatímco v obchodech s nábytkem bývá identifikován jen číslem kreditní karty. Při zakázkové výrobě se vám navíc opravdu věnují a vy máte možnost lépe pochopit celý proces vzniku nábytku.

Přijdete s nějakým návrhem, proberete ho s odborníky, vyberete materiál, necháte vymodelovat ve 3D a až pak se vyrábí. Je třeba investovat do toho taky vlastní čas, energii a nápady, takže nakonec to pro vás určitě nebude jen obyčejný kus nábytku. Bude mít zvláštní cenu a možná se bude dědit po generace.

Žijeme ve světě, kde se hledí především na množství a ne na cenu, a tak se většina firem snaží vyrábět hlavně ve velkém objemu. Práce řemeslníků, kteří si dají práci s každým jednotlivým kusem, není oceňována. Velkofirmy chrlí jeden kus za druhým, na zakázku se naproti tomu vyrobí jen dva dětské pokoje za týden. Nebo za měsíc. Každý kus je originál a byl mu věnován dostatek péče.

Každý kus nábytku má svůj příběh

Začíná tam, kde vás napadlo, že si přejete zrovna takovou a takovou skříň, pokračuje návrhem a sestavením. I pro vás může být zajímavé dozvědět se, jak se nábytek vyrábí, jak se tvoří modely a jak se vůbec správně zaměřuje pokoj.

A co cena?

Není výrazně vyšší, než u sériově vyráběného nábytku. Navíc si můžete na míru nechat vyrobit něco, co jste viděli dražší. Například pokud si prohlížíte obývací pokoje a zaujme vás nějaký obzvlášť drahý, zkuste si ho nechat nacenit i od firmy, která vyrábí na zakázku. Třeba to zvládne levněji.

Ať už si necháte zakázkový nábytek tvořit kvůli atypickým rozměrům nebo vysněnému designu, krok vedle to nikdy nebude. Dostanete propracovanou kvalitu.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*