Začněte s renovací bytu od podlahy!

Chcete-li si vybudovat nový domov, nebo se pustit do renovace vašeho stávajícího, nejprve budete muset položit pořádné základy. Řeč je o kvalitní podlaze, která nejenže dotvoří design místnosti, ale především bude mít dobré tepelně izolační vlastnosti. Dobře zvolená podlaha dlouhodobě snese každodenní zátěž způsobenou pohybem osob.

Ať všechno pěkně ladí

Výběr té nejvhodnější podlahové krytiny není snadnou záležitostí. Budete muset zohlednit hned několik faktorů a vše pečlivě zvážit, protože výměna podlahy bývá dost složitá a finančně nákladná. Pravděpodobně máte jasnou představu o tom, jaký styl by měl ve vaší domácnosti vládnout, podlahu tedy laďte k němu (například dřevo k rustikálnímu stylu). Z barev designéři doporučují volit ty méně výrazné, které obstojí i při výměně nábytku a nebudou se s ostatními prvky místnosti tlouct. Světlá podlaha místnost opticky zvětší, tmavá bude působit zajímavý kontrast.

Jen na krásu ale nehleďte

Snad ještě důležitější než samotný design jsou u podlahy její funkční vlastnosti. Myslete na to, že do každé místnosti je vhodný jiný druh podlahové krytiny. Například v koupelně se kvůli vlhkosti vzduchu a případnému kontaktu podlahy s vodou nejčastěji používají keramické dlaždice, naopak dřevo by v podobných podmínkách příliš neobstálo. V dětském pokoji bude zase ideální koberec, protože děti tráví při hře hodně času lezením po zemi a jistě nechcete, aby se nachladily. Zaměřte se také na to, kolik času jste ochotni věnovat péči o podlahu – vinylové či lité podlahy se čistí snadněji než dřevo nebo koberec s dlouhými chlupy.

Nekonečnými možnostmi vás provede odborník

Konkrétních řešení, která se vám pro pokládku a renovaci podlah nabízejí, je v dnešní době skutečně nepřeberné množství. Za všechny jmenujme například dřevěné plovoucí podlahy (ty jsou v posledním desetiletí obrovským hitem a jejich popularita stále neklesá), linolea, parkety, dlažby, koberce, lité podlahy, marmolea, dřevěný masív… Pokud chcete mít jistotu, že se rozhodnete správně, poraďte se s odborníkem již před realizací pokládky. Podlahy České Budějovice, tedy společnost Bukáček, vám ráda nabídne své dlouholeté zkušenosti. Pod jejich schopnýma rukama vzniknou pevné základy, po kterých budete moci kráčet desítky let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

Půjčovna dodávek Praha vás pošle z internetu rovnou za volant

Budete se stěhovat a nábytek by se vám nevešel do osobního automobilu? Chystáte se o víkendu převážet materiál na stavbu? Nebo jste firma, která má krátkodobě větší přísun zakázek a váš vlastní vozový park je nestačí pokrýt? Ve všech těchto situacích přijde vhod půjčovna dodávek. Van2go působící v Praze navíc láká na extrémně rychlé vyřízení […]

Čím oživit zahradu? Vsaďte na nevšední altány a pergoly

Vlastnit zahradu je snem nejednoho člověka, avšak bohužel ne každý si jej v průběhu svého života může splnit. Jestliže patříte mezi ty šťastlivce, kteří tímto prostorem disponují, určitě se vám budou hodit zajímavé tipy, jak tento travnatý prostor oživit. Příjemné venkovní posezení Jednou z možností, jak kreativně využít volný prostor na zahradě, je bezpochyby nějaké […]