0
Posted in Bydlení
3. 5. 2019

Vykašlete se na FUP a datové limity a přejděte na kabelový internet na doma

Brouzdáte si doma po internetu, sledujete svůj oblíbený seriál a najednou bum – jste odpojeni od internetu. Už se vám někdy něco podobného stalo? Pak je pravděpodobné, že jste podlehli reklamnímu triku, který vám sliboval „krabičku s rychlým internetem“, abyste doma mohli surfovat jako o závod. To, co už ale řečeno nebylo, je fakt, že vaše připojení je stejně jako v případě mobilních dat omezené.

V čem jsou zrádné datové limity?

Mnoho poskytovatelů internetového připojení, zejména pak mobilní operátoři, rádi vymýšlí na své zákazníky vypečené vychytávky. Pokud si například zaplatíte internet s datovým limitem, tedy určitým měsíčním objemem dat ke spotřebování (za odeslané e-maily, načítání webových stránek, zhlédnutí videí etc.), po jeho vyčerpání dojde k výraznému zpomalení rychlosti připojení a mnohem častěji dokonce až k úplnému přerušení připojení k internetu. Chcete-li si i nadále užívat výhod internetu, nezbývá vám nic jiného než si další objem dat zaplatit. A přitom ke spokojenému a neomezenému surfování stačí vědět, kde si internet na doma pořídit.

Proč nevěřit operátorům, kteří poskytují tarify bez FUP?

Dalším strašákem, který se u poskytovatelů internetu velmi často skloňuje, je FUP. Tato zkratka znamená Far Use Policy. Používá se především u internetového připojení, když datové pásmo společně sdílí několik uživatelů. Slouží k tomu, aby jeden z uživatelů neomezoval přílišným využíváním připojení ostatní uživatele na stejné lince, tedy aby nezpomaloval jejich připojení. Často jej ale mobilní operátoři, poskytující internetové připojení, schválně zaměňují s výše zmíněným datovým limitem. Respektive říkají, že FUP je proces, při kterém se vám zpomalí data při vyčerpání datového limitu. A když hovoří o zrušení nenáviděného FUP, ve skutečnosti to znamená, že zruší ono zpomalení, datový limit vám zůstane a po jeho vyčerpání se k dalším datům již nedostanete.

Kabelový internet je rychlý a především spolehlivý

Jaké je tedy řešení takové situace? Vyhnout se mobilním datům a omezenému připojení a spolehnout se na kabelový internet. Mobilní internet sice slibuje rychlé připojení, vždy se ale za tarify operátorů skrývá nějaké „ale“.

Po celém území České republiky dnes funguje kabelový internet AIM, a to ve velmi pohodlných rychlostech. Například internet Háje se pyšní rychlostí až 300 Mb/s. Hlavně se ale nemusíte bát žádných omezení a toho, že z důvodu vyčerpání datového limitu vám někdo přeruší připojení.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*