Vykašlete se na FUP a datové limity a přejděte na kabelový internet na doma

Brouzdáte si doma po internetu, sledujete svůj oblíbený seriál a najednou bum – jste odpojeni od internetu. Už se vám někdy něco podobného stalo? Pak je pravděpodobné, že jste podlehli reklamnímu triku, který vám sliboval „krabičku s rychlým internetem“, abyste doma mohli surfovat jako o závod. To, co už ale řečeno nebylo, je fakt, že vaše připojení je stejně jako v případě mobilních dat omezené.

V čem jsou zrádné datové limity?

Mnoho poskytovatelů internetového připojení, zejména pak mobilní operátoři, rádi vymýšlí na své zákazníky vypečené vychytávky. Pokud si například zaplatíte internet s datovým limitem, tedy určitým měsíčním objemem dat ke spotřebování (za odeslané e-maily, načítání webových stránek, zhlédnutí videí etc.), po jeho vyčerpání dojde k výraznému zpomalení rychlosti připojení a mnohem častěji dokonce až k úplnému přerušení připojení k internetu. Chcete-li si i nadále užívat výhod internetu, nezbývá vám nic jiného než si další objem dat zaplatit. A přitom ke spokojenému a neomezenému surfování stačí vědět, kde si internet na doma pořídit.

Proč nevěřit operátorům, kteří poskytují tarify bez FUP?

Dalším strašákem, který se u poskytovatelů internetu velmi často skloňuje, je FUP. Tato zkratka znamená Far Use Policy. Používá se především u internetového připojení, když datové pásmo společně sdílí několik uživatelů. Slouží k tomu, aby jeden z uživatelů neomezoval přílišným využíváním připojení ostatní uživatele na stejné lince, tedy aby nezpomaloval jejich připojení. Často jej ale mobilní operátoři, poskytující internetové připojení, schválně zaměňují s výše zmíněným datovým limitem. Respektive říkají, že FUP je proces, při kterém se vám zpomalí data při vyčerpání datového limitu. A když hovoří o zrušení nenáviděného FUP, ve skutečnosti to znamená, že zruší ono zpomalení, datový limit vám zůstane a po jeho vyčerpání se k dalším datům již nedostanete.

Kabelový internet je rychlý a především spolehlivý

Jaké je tedy řešení takové situace? Vyhnout se mobilním datům a omezenému připojení a spolehnout se na kabelový internet. Mobilní internet sice slibuje rychlé připojení, vždy se ale za tarify operátorů skrývá nějaké „ale“.

Po celém území České republiky dnes funguje kabelový internet AIM, a to ve velmi pohodlných rychlostech. Například internet Háje se pyšní rychlostí až 300 Mb/s. Hlavně se ale nemusíte bát žádných omezení a toho, že z důvodu vyčerpání datového limitu vám někdo přeruší připojení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

Chcete si koupit nový nábytek, ale chybí vám inspirace? Víme, kde ji najdete!

Doma bychom se neměli nudit. Doma by se nám taky mělo líbit. Zkrátka bychom ve svém domově měli být rádi. Není to už hodně důvodů věnovat zařizování našeho interiéru o něco větší pozornost? Psychologové říkají, že naše bydlení prý odráží naši osobnost. Pokud tedy nepatříme mezi vyloženě ty submisivní typy, kteří zařizování interiérů přenechávají partnerovi. […]

Základem zdravého spánku je kvalitní matrace

Správně zvolenou matraci poznáte podle toho, že se ráno probouzíte skutečně odpočatí a nechce se vám z postele. Pokud zažíváte přesně opačné situace, máte pocit, že jste celou noc nespali a jste rozlámaní, je na čase se porozhlédnout po matraci nové. Nejprve se zajímejte o rozměr Má vaše matrace standardní velikost 90×200 cm, nebo dáváte […]