Víte, co potřebuje lovec pokladů?

Chcete se stát novodobým lovcem pokladů? Brázdit pole a louky s detektorem kovu a odhalit nikým netušená tajemství, která se skrývají pod povrchem? Pokud jste amatérským nadšencem v oboru archeologie a numismatiky a sháníte svůj první detektor kovu, vybírejte opatrně a s rozumem. I zkušenější machři se mohou nechat inspirovat širokým výběrem detektorů na trhu a najít si pro sebe ten svůj z řady špičkových strojů od proslulé značky pro skutečné profíky.

Jak si vybrat detektor kovu?

S detektory kovu to bohužel není tak snadné jako s výběrem vysavače. Nelze se při něm příliš spoléhat na recenze a hodnocení jiných uživatelů, ty vám budou užitečné teprve tehdy, až budete mít s podobnými typy detektorů zkušenost a budete umět poznat, jestli onen člověk, který stroj hodnotí, to má již „v ruce“ po letech zkušeností nebo je to ještě zelenáč. Když si vybíráte vysavač, bude vás nejvíc zajímat výkon, úspornost a cena. V případě detektoru kovu se řiďte především kvalitou provedení, vahou konstrukce, výkonem, množstvím funkcí a hledacích režimů, délkou záruční doby a cenou. Zvláště pokud to má být váš první detektor kovu, nemusíte za něj utrácet víc než je zdrávo.

Kde nakupovat?

Jestliže si nebudete jisti výběrem, nechte si poradit od zkušenějších lovců pokladů prostřednictvím internetových diskuzí nebo přímo v prodejně detektorů a na stránkách lovců pokladů. Nejstarším internetovým a kamenným obchodem v ČR, který poskytuje prodej detektoru kovů ověřených světových značek už od roku 1993, je pražské Detektor Centrum. V nabídce má i nejstarší značku detektorů kovů Fisher, vyrábějící opravdu špičkové stroje, stejně tak jiné ověřené celosvětově uznávané značky, jako jsou Minelab, Tesoro, Troy, C.Scope. Na jednom místě se dozvíte vše o tom, jaké vybavení budete do začátku potřebovat, jestli byl výrobek testován a který typ pro vás bude nejvhodnější, včetně doplňkového příslušenství. Před koupí si můžete dokonce některý detektor kovu vyzkoušet v terénu, Detektor Centrum Praha je i půjčovna a bazar detektoru kovů. To svoje si zde vyberou úplní začátečníci i ostřílení lovci pokladů a stavební profesionálové.

2 thoughts on “Víte, co potřebuje lovec pokladů?

  1. Dobrý den, na detektorech se moc nevýznám, však můj přítel ano. Hledání pokladů je jeho velký koníček, v únoru má narozeninya chci mu koupit nějaké přislušenství. On už hodně věci má, tak myslela jsem na dolhedaváčku, moc nevím co je to, ale on někdy zmíní, že by potřeboval. Já bych potřebovala aby někdo mi pomohl kuopit fakt dobrou, protože opravdu chi, aby letošní dárek byl pro přítele výjimečný..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

Jak kouřit méně škodlivě? Zapomeňte na klasické cigarety

Kouření v běžné formě je už dlouhá léta přežitkem a neduhem, kterého se většina kuřáků chce zbavit. Jde to však těžko, protože nikotin patří k vysoce návykovým látkám. Existuje však účinný způsob, jak závislost postupně snižovat a zároveň minimalizovat příjem škodlivých karcinogenních látek do těla. Rozdíl oproti běžnému kouření Tímto efektivním způsobem je užívání e-cigaret. […]

Armovna a výpalky. Víte, co to je?

Čeština je bohatá a i rodilý mluvčí se může každý den učit nová a nová slova. Troufli byste si například odhadnout význam slov uvedených v nadpise? Pochází sice ze specifické oblasti, nicméně to neznamená, že by je běžný člověk neměl vědět. Obzvlášť jestli patříte mezi kutily, mohly by se vám tyto pojmy hodit. Obě dvě […]