Společně strávený čas prospívá celé rodině

Děti rostou jako z vody. Každým rokem obměňujeme jejich šatník a kupujeme zase o číslo větší botičky. Už si pomalu ani nepamatujeme na ten malý uzlíček, který jsme si přivezli nadšeně z porodnice. Jak rostou, překvapují nás svou pohotovostí, roztomilými průpovídkami a užasle zíráme nad jejich dovednostmi. Připadají nám překvapivě zručné, šikovné a roztomilé. Nadšeně a někdy i trochu s nostalgií prohlížíme fotografie ze společných výletů či prvních dovolených. Ani nemůžeme uvěřit, že náš syn byl opravdu tak malý, když jsme zrovna šlapali na stezkách v Českém ráji. Jsme to právě my, rodiče, kdo formuje vyvíjejícího se malého tvorečka. My mu dáváme do vínku zásady a návyky. Naším prostřednictvím poprvé vnímá svět kolem sebe.

O zábavu je postaráno

Děti nepotřebují drahé a nákladné dovolené. Pomocí vlastní fantazie si jsou schopné vytvořit úžasný okolní svět. Stačí vyrazit do nedalekých lesů, na louky a k rybníku. Malé děti neprotestují, že to bude pochoďák. Jsou nadšené při každé činnosti. Pokud ji ještě okořeníme vhodným vyprávěním, budou hltat každé naše slovo a ani si nevšimnou, že ušly nějakých pár kilometrů. Historky mohou být smyšlené či skutečné. Na tom nesejde. Děti mají úžasný smysl pro humor a dovedou každé naše vyprávění udělat zábavné.

Poznávají svět a rozvíjejí představivost

Všechno je pro ně nové. My už jsme mnohdy zapomněli dostatečně docenit krásy okolního světa. Ale pro děti je les stále plný kouzelných skřítků, na hradě bydlí drak a pod ním čarodějnice, ve věži je zavřená princezna. Beruška lezoucí po listě předpovídá počasí a ptáček nese broučka v zobáčku, protože jeho děti křičí hlady. Fantazii se meze nekladou. Stačí jen vyrazit a užít si společně trávený volný čas s dětmi. Všude se něco zajímavého děje. Nemáme-li dostatek času na pěkný rodinný výlet, i na dětském hřišti je pěkně. Malí se proskotačí, potom hezky spinkají a ještě zjistí, že ten kluk od vedle má taky neštovice jako Honzík ze školky. Jsou prostě kouzelné a my máme to štěstí být při tom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *