Repasované pracovní stanice pro 3D modelaci v CAD/CAM – výhodná volba pro omezený rozpočet

Sháníte počítač ideální na práci s vaším modelačním softwarem? Jaké podmínky by měly splňovat počítače určené primárně pro vysoce specializovanou práci architektů, lékařů, vývojářů a designérů, kteří využívají při práci aplikací CAD/CAM? Uhodli jste, že to je každopádně drahá sranda. Studenti, pracovníci na volné noze a jiní počítačoví maniaci tak jistě ocení možnost nákupu vysoce výkonných počítačů s omezeným rozpočtem za zlomek původní ceny. Jaké jsou vaše možnosti a podle čeho vybírat?

Ideální pracovní stanice

Repasovaný počítač pro CAD/CAM by měl být vybaven výkonným 4 a vícejádrovým procesorem. S běžným počítačem nemůžete rychle a kvalitně využívat všech funkcí, které software umožňuje, jako je rendering grafika (vytváření kvalitního rastrového obrazu z 3D modelu). Aby byla práce ještě rychlejší, operační paměť RAM by měla mít vysokou kapacitu (několik desítek až 72 GB). Výběr grafické karty je také rozhodující pro efektivitu práce, dobrá grafická karta umožní vysokou výkonnost i mobilním zařízením, oblíbená je například univerzální optimalizovaná karta NVIDIA Quadro.

Pracovní a mobilní repasované stanice

Vybírat můžete z klasických repasovaných pracovních (tower/desktop) stanic nebo mobilních notebooků, přičemž počítejte s tím, že notebooky mohou být méně výkonné, pokud nemůžete investovat do přídavných zařízení. Repasované počítače se dají sehnat levně v internetových obchodech s použitými počítači, například na LevnaPC.cz, kde najdete celé řady oblíbených značek dostupných na českém trhu. Místo desítek tisíc vyhozených za vysoce výkonný počítač bude váš vklad jen pár tisíc korun. Celková cena závisí na tom, jakou si zvolíte kapacitu paměti RAM a pevného disku, operační systém, mechaniku a další komponenty, jež vyžadujete. S vysokorychlostním počítačem vám práce půjde od ruky a ušetříte spoustu času i peněz!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *