0
Posted in Byznys
20. 12. 2017

Recyklace kovů: možnosti a omezení

Odpady představují hrozbu zejména do budoucna, pro budoucí generace. I když většina pozornosti médií se soustředí na problematiku stále se zvyšující produkce plastů a jejich nedostatečnou recyklaci, ani recyklace kovů by neměla zůstat v ústraní. Ta totiž kromě větší šetrnosti k životnímu prostředí napomáhá zlevnit cenu kovů a finálních kovových výrobků.

Možnosti při výkupu kovů

Haly a sklady, půdy a sklepy, stavby a další objekty… Zde všude se může nacházet nejrůznější kovový a další odpad, který však ve většině případů rozhodně nemusí skončit na skládce. Drtivá část odpadu se dá díky stále se zlepšujícím metodám velmi efektivně recyklovat, nejrůznější kovy nevyjímaje. Vykupují se zejména tyto kovy: železo, plechy, litinu, nerez, hliník, měď, bronz, mosaz, olovo, zinek, cín a další kovy. Dále lze do sběrny kovů odevzdat také autobaterie, katalyzátory, chladiče nebo elektromotory. Spolehlivá váha na každé sběrně by měla být garancí maximálně přesného vážení. Jisté omezení při výkupu kovů se týká způsobu platby, která je možná pouze bezhotovostně vzhledem k množícím se krádežím kovových předmětů.

Široké pole působnosti sběren kovů

Co všechno sběrny kovů provádí? Kromě sběru a likvidace železa i neželezného odpadu do pole jejich působnosti většinou spadá recyklace elektrických spotřebičů a zařízení a samozřejmě také sběr papíru. Vybrané společnosti nabízí rovněž demontáž železničních vagónů nebo shromažďování jiného bezpečného odpadu.

Rozsáhlou síť sběren na celém území provozuje společnost TSR Czech Republic, s. r. o., která nabízí široké spektrum služeb souvisejících se sběrem kovů a dalšího odpadu. Kontaktováním nejbližší sběrny snadno získáte ceník barevných kovů. Kromě ceníku barevných kovů můžete využít možnosti konzultace při řízení odvozu kovového odpadu a environmentální certifikace.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*