0
Posted in Auto-moto
15. 1. 2018

Řada motoristů neví, kdy a jak vyměnit autobaterii. Nepatříte mezi ně?

Autobaterie patří mezi spotřební zboží. Jejich životnost většinou nevydrží po celou dobu užívání auta. Problém bývá i v pořízení nevhodného typu. Máte ve svém okolí motoristy, kteří se s tím nepářou a do auta dají téměř cokoliv? Až jednou nenastartují, budou se divit. Seznamte se se základními pravidly výběru vhodného akumulátoru do vozidla a nedělejte chyby jako ostatní.

Když se začnou objevovat problémy

Máte problémy se startováním, které trvá příliš dlouho, a auto se podivně trápí, než naskočí? Možná bude problém v autobaterii. Příčin může být samozřejmě víc, ale doufejte, že se jedná o tuto zdánlivou banalitu. Pořizovací cena kvalitní autobaterie není v porovnání s jinými opravy příliš vysoká a často se dostaví požadovaný efekt. S jejím pořízením ale určitě nečekejte až na poslední chvíli, kdy auto vůbec nenaskočí. V případě prvních problémů si hledejte náhradu hlavně, pokud stávající akumulátor už dosluhuje.

Výběr správného řešení

Když se rozhodnete pro nákup nové autobaterie, mějte na paměti, že všechny nejsou univerzální. Mnoho lidí dělá chybu, protože neřeší, co do svého auta připojí. Výběr autobaterie podle typu auta se má řídit hlavně radami od výrobce vozu, který doporučuje kapacitu i rozpětí startovacího proudu. Je jasné, že malá auta nemají takové nároky jako velké kamiony. Naopak pořízení neúměrně silné baterie může časem vést k rychlejšímu opotřebování startéru a přidružených částic.

Vyberte si na internetu

Víte, co dělají chytří motoristé? Řeší problémy včas a vědí, kde pořídí nejlépe jednotlivé součástky. Při nákupu akumulátoru na internetu máte výhodu klidného výběru, kdy si můžete ověřit nejenom kapacitu a startovací proud, ale také rozměry, které musí zapadat do nosiče ve vozidlu. Navíc se jedná o těžkou komponentu, takže určitě oceníte doručení až domů, kdy si ušetříte starosti i čas.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*