Proč jako dovolenou vybrat kempování v Chorvatsku?

Cestování obohacuje život a pro mnohé z nás je opravdovou vášní. Při plánování dovolené obvykle předem důkladně zjišťujeme, jaké možnosti se v dané lokalitě nabízejí. Představy různých lidí se často diametrálně liší, všichni si ale chceme zasloužené volno dokonale užít.

K letní dovolené patří moře

Koupání a slunění se je pro většinu z nás neodmyslitelnou součástí letních radovánek. Pobytu u moře tak málokdo odolá. A jednou z nejoblíbenějších přímořských zemí je pro většinu Čechů Chorvatsko.

Proč se vydat právě do Chorvatska?

Chorvatsko je země s teplým podnebím a krásné počasí si tu můžeme užít jak o hlavních školních prázdninách, tak i v červnu a září. Čeká nás tu průzračně čisté moře, ve kterém vidíme na dno i v několikametrové hloubce. Ceny jsou navíc příznivé a chorvatština je jazyk, jemuž dokážeme alespoň částečně porozumět. Navíc tu najdeme dostatek zábavy pro děti i dospělé a skvělou kuchyni.

Krásná příroda i bohaté kulturní dědictví

A navíc Chorvatsko není jen rájem milovníků potápění, plavání a dalších vodních sportů. Chorvatsko je plné úžasných památek, které potěší každého milovníka historie. Najdeme tu stavby z období antiky, románská města i zachovalá rakousko-uherská vojenská opevnění. A ti, kdo si nedokáží představit život bez pravidelného pohybu, tu najdou dostatek cest a stezek ideálních pro pěší túry i cykloturistiku. Můžeme také vyrazit na výlet na některý z mnoha ostrovů trajektem nebo výletní lodí.

Dostupné ubytování v Chorvatsku nabízejí kempy

Kempování v Chorvatsku je skvělou volbou nejen pro ty, kdo neradi tráví dovolenou v hotelu. Chorvatsko kempování je totiž ideální formou dovolené, pokud si musíme hlídat rozpočet. Kempování v Chorvatsku ocení zejména rodiny s dětmi i ti, kdo zrovna splácejí hypotéku. Kempů se skvělými službami a příznivou cenou tu najdeme více než dost. Pokud si navíc chceme vařit sami, v místních obchodech a supermarketech nakoupíme kvalitní potraviny za opravdu rozumnou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

Jak vybrat batoh na kolo?

Jízda na kole je jednou z nejoblíbenějších činností Čechů během období, kdy venku panuje alespoň trochu příznivé počasí. Tedy zejména od brzkého jara až do podzimu. Díky dlouhé sezoně je možné na kole najezdit stovky, ba dokonce tisíce kilometrů. Ti z vás, kteří mají rádi spíše delší vyjížďky, by rozhodně neměli zapomenout vzít si s […]

Po safari v Africe vás provede Čech Jakub Fanta

Moc rádi byste si zblízka prohlédli všechna ta zvířata, která většina Čechů zná jen ze ZOO, ale návštěva Afriky vám přijde příliš nebezpečná? To bezpochyby je. Vydávat se sem na vlastní pěst bez znalých průvodců je nemožné, nechcete-li se vystavovat obrovskému riziku. My Češi však máme štěstí. Safari Afrika je přístupné opravdu všem, koho takové dobrodružství […]