Proč jako dovolenou vybrat kempování v Chorvatsku?

Cestování obohacuje život a pro mnohé z nás je opravdovou vášní. Při plánování dovolené obvykle předem důkladně zjišťujeme, jaké možnosti se v dané lokalitě nabízejí. Představy různých lidí se často diametrálně liší, všichni si ale chceme zasloužené volno dokonale užít.

K letní dovolené patří moře

Koupání a slunění se je pro většinu z nás neodmyslitelnou součástí letních radovánek. Pobytu u moře tak málokdo odolá. A jednou z nejoblíbenějších přímořských zemí je pro většinu Čechů Chorvatsko.

Proč se vydat právě do Chorvatska?

Chorvatsko je země s teplým podnebím a krásné počasí si tu můžeme užít jak o hlavních školních prázdninách, tak i v červnu a září. Čeká nás tu průzračně čisté moře, ve kterém vidíme na dno i v několikametrové hloubce. Ceny jsou navíc příznivé a chorvatština je jazyk, jemuž dokážeme alespoň částečně porozumět. Navíc tu najdeme dostatek zábavy pro děti i dospělé a skvělou kuchyni.

Krásná příroda i bohaté kulturní dědictví

A navíc Chorvatsko není jen rájem milovníků potápění, plavání a dalších vodních sportů. Chorvatsko je plné úžasných památek, které potěší každého milovníka historie. Najdeme tu stavby z období antiky, románská města i zachovalá rakousko-uherská vojenská opevnění. A ti, kdo si nedokáží představit život bez pravidelného pohybu, tu najdou dostatek cest a stezek ideálních pro pěší túry i cykloturistiku. Můžeme také vyrazit na výlet na některý z mnoha ostrovů trajektem nebo výletní lodí.

Dostupné ubytování v Chorvatsku nabízejí kempy

Kempování v Chorvatsku je skvělou volbou nejen pro ty, kdo neradi tráví dovolenou v hotelu. Chorvatsko kempování je totiž ideální formou dovolené, pokud si musíme hlídat rozpočet. Kempování v Chorvatsku ocení zejména rodiny s dětmi i ti, kdo zrovna splácejí hypotéku. Kempů se skvělými službami a příznivou cenou tu najdeme více než dost. Pokud si navíc chceme vařit sami, v místních obchodech a supermarketech nakoupíme kvalitní potraviny za opravdu rozumnou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

5 důvodů, proč na lyže vyrazit do Slovinska

Ačkoliv venku stále panuje teplé počasí, neúprosně se blíží doba, kdy na horách napadne sníh. Na to se jistě mnozí z vás těší, zejména milovníci lyžování. Pakliže už nyní přemýšlíte o tom, kam se letos během zimy vydáte, pak vězte, že velmi atraktivní lokalitou je Slovinsko. 1. Příznivé ceny Lyžování ve Slovinsku se na první […]

Vykoupat se v pivu? Dneska už nic nereálného

Od starověku představují lázně odpočinkové a regenerační místo. Pokud se však lázeňství spojí s dlouholetou tradicí pivovarnictví, vzniknou ojedinělé pivní lázně s léčebnými kúrami a ozdravnými procedurami. Podívejme se tedy společně, jaké blahodárné účinky má zlatavý mok na organismus. Vzpomeňme si na slova našich babiček. Doporučovaly už od pradávna pivovarské kvasnice i samotné pivo na […]