Praha třikrát jinak aneb Jak naši metropoli nejspíš neznáte

Karlův most, Staroměstský orloj, Hradčany… Místa, o kterých už každý slyšel nejméně tisíckrát, a většina z nás je taky tolikrát navštívila. Stověžatá matička Praha však kromě profláknutých „lákadel na turisty“ skrývá i řadu půvabných zákoutí a míst, která rozhodně stojí za to vidět.

Kulturní centrum v kontejneru

Nebojte, nejde o žádný „sociální experiment“ – Containall, kulturní centrum vytvořené v přepravním kontejneru, je originální projekt snažící se svést dohromady pražskou veřejnost, různé neziskové organizace a kulturní hnutí. Na programu toho má spoustu – třeba blešák, letní kino nebo mistrovství světa v ping pongu. Najdete ho na adrese Cihelná 4.

Nejužší pražská ulička

V nejužším místě má sotva půl metru a abyste jí mohli projít, musíte si počkat na zelenou na semaforu. Zato vám však tahle pražská ulička, která rozhodně není ideálním místem pro ramenaté hromotluky, poskytne neobvyklý pohled na Karlův most z levého břehu Vltavy.

Vojanovy sady

Skutečná oáza klidu přímo v centru města. Patří k vůbec nejstarším zahradám a sadům v Praze, najdete je na Malé straně a kromě odpočinku se tu na jaře můžete potěšit třeba krásnými rozkvetlými magnóliemi.

Kde se ubytovat

V Praze je blaze, ale taky poměrně draho. Plánujete-li v hlavním městě zůstat víc dní, je dobré poohlédnout se po kvalitním a cenově přijatelném ubytování. Akát pension má kapacitu více než 100 osob a je tedy ideální pro výlety ve větším počtu – nabízí totiž jak ubytování pro školy Praha, tak ubytování pro skupiny Praha. Můžete se těšit na kvalitní vybavení, nekuřácký salónek v restauraci či zahrádku, která v létě poslouží jako ideální setkávací místo. Na objednávku je k dispozici i polopenze. A v případě, že přijíždíte autobusem (třeba na školní výlet), můžete ho po domluvě zaparkovat přímo v blízkosti penzionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *