0
Posted in Bydlení
17. 10. 2017

Potřebujte lešení? Svépomocí ho raději nevyrábějte!

Rozhodli jste se pro stavbu rodinného domku? Super! Není nic lepšího než bydlet v soukromí bez často dotěrných tchýní, tchánů, prarodičů a jiných osob, jež znají všechno moudro světa. Stavba nového objektu ale nebude žádný med. Vždyť už jenom financování člověka doslova vycucá. Další náležitosti na sebe také nenechají dlouho čekat. Prokoušete-li se přes zdlouhavou a mnohdy i zbytečnou administrativu, čekají vás jednotlivé stavební úkony. Tedy za předpokladu, že budete stavět svépomocí. Jednou z tradičních pomůcek je i lešení. Jaké druhy vlastně existují a co řešit při jeho výběru? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Na vlastní trubky zapomeňte

Spousta lidí si řekne, že konstrukci sbijí jednoduše z nějakých trubek, které se jim válí na zahradě. Jen to zkuste! Se zlou se potážete. Většinou k sobě nebudou sedět a můžete také zapomenout na to, že celá konstrukce bude při sobě nějakým způsobem držet. Jestliže si takto lešení postavíte, s největší pravděpodobností na vás čeká hazardování s vlastním zdravím a spousta adrenalinu. Ten je lepší zažít při seskoku padákem anebo bungee jumpingu. U těchto aktivit máte alespoň jakousi jistotu, že je přežijete ve zdraví.

Na materiálu záleží

Nesmírně důležitý je při volbě lešení materiál. Klasické modely byly vyráběny dlouhou dobu z kovu, který korodoval. Kdo by si ostatně nepamatoval na konstrukce, jež byly pokryté vrstvou rzi? Ať už jste potřebovali lešení v Praze, Brně nebo kdekoli jinde, museli jste myslet i na složitou přepravu. Taková kovová trubka něco váží!

Vyberte si to, co přesně potřebujete

Na trhu se dnes nachází tolik druhů lešení, až doslova oči přecházejí. Po některých konstrukcích je radost se pohybovat. Výbornou volbou jsou malá mobilní lešení anebo nejrůznější lávky. A co takové hydraulické plošiny? Ty vám ušetří cestu nahoru. Ať už se vám líbí cokoli, mrkněte na http://www.lehman.cz/ a vyberte si sami.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*