0
Posted in Auto-moto
5. 2. 2018

Plná moc pro přepis auta: Pošlete to vyřídit někoho jiného

Když máte jít něco vyřídit na některý z úřadů, naskakuje vám husí kůže? Není se čemu divit, pohled na otrávené úřednice středního či pozdního věku dovede dokonale znepříjemnit i krátkou chvilku strávenou na daném úřadě. Jedním z tradičních úkonů, který se v minulosti neobešel bez fyzické existence osob, je přepis automobilu. Pokud se vám koupi auta aktuálně nechce řešit osobně, pověřte někoho jiného. Ano, tak alternativa skutečně existuje a my vám ji přiblížíme.

Jaká jsou pravidla pro přepis vozu?

Již od roku 2016 se přepis vozu obejde bez odhlašování, jež bylo v minulosti zcela běžnou záležitostí. Rozhodně je ovšem zapotřebí dodržet stanovenou lhůtu. Na všechno máte pouze 10 dní. K samotnému přepisu auta dochází na konkrétním úřadu s rozšířenou působností. Děje se tak v místě, kde má aktuální trvalý pobyt prodejce. Vy se jako kupec nemusíte přepisu vůbec účastnit. Stačí vám sjednat plnou moc na přepis auta. Vše vás bude stát pouhých 30 korun za ověření podpisu na úřadu, poště, případně Czech Pointu.

Nové auto je třeba zaregistrovat

Určitě nesmíte zapomenout ani na evidenci vozidel. Jak nová, tak ojetá auta se musí evidovat v registru vozidel. Auto přihlásíte také na příslušeném odboru obecního úřadu. Nezapomeňte ale na to, že váš nový mazlík musí mít platný technický průkaz a zaplacené povinné ručení. To dnes nabízí jak třeba Česká pojišťovna, tak i spousta jiných finančních institucí tohoto typu.

Vsadit lze i na operativní leasing

Pokud se aktuálně rozhodujete pro nákup nového auta, zvažte i alternativu operativního leasingu. Nese s sebou také několik nesporných předností. Ať už zvolíte operativní leasing Škoda nebo Ford, určitě neprohloupíte. Auto sice nebude ve vašem osobním vlastnictví, nicméně při placení smluvených částek se nebudete muset starat o pojištění, případně o řešení škodní události. Vše bude mít pod palcem leasingová společnost.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*