Palivové dřevo jako topivo se vyplatí, a ještě prospěje planetě

Pokud právě stojíte před rozhodnutím, čím doma topit, prozradíme vám, proč byste měli vybrat právě dřevo. A jestli jím už topíte, ukážeme vám, že jste se rozhodli správně. Palivové dřevo je totiž pohodlným a ekologickým způsobem vytápění.

Kdo si myslí, že je se dřevem spousta práce, ten by se měl podívat, jaké jsou dnes možnosti. Nemusíte si ho vozit z lesa a sami štípat. Koupíte si palivové dřevo balené, dáte na nějaké suché místo, kde ho budete skladovat, a odtud rovnou používáte.

Topení palivovým dřevem je šetrné k přírodě

Dřevo je obnovitelný zdroj energie. V podstatě se jedná o sluneční energii, když strom roste, bere si energii ze slunce, a vy ji pak spálením uvolníte. Právě proto je teplo ze dřeva krásně hřejivé. Sálavé teplo z krbu je jako sluneční paprsky.

Pokud byste topili fosilními palivy, jako například zemním plynem, uvolňoval by se při tom do atmosféry oxid uhličitý pocházející ze středu Země. Když topíte dřevem, uvolňujete oxid uhličitý, který absorbují mladé stromy. Až je spálíte, opět jej uvolní, aby jej mohly spálit nové stromy. Koloběh takhle funguje prakticky do nekonečna a na planetě nepřibývá žádný další oxid uhličitý.

Dřevo je levné a snadné na manipulaci

Palivové dřevo není vůbec drahé. Cena se odvíjí od toho, jaké si vyberete. Můžete si nechat dovézt rovnou štípané dřevo, s nímž už opravdu není žádná práce, nebo například metrové dřevo, které je ještě třeba naštípat. Záleží i na tom, zda jde o tvrdé dřevo (např. buk či dub), nebo měkké (jehličnaté stromy).

Dokonce ani nemusíte mít žádný dřevník. Je-li vaším domovem Praha, palivové dřevo vám firma Drevoo doveze v tzv. Woodbagu. Jde o pytel ze speciální prodyšné tkaniny, v němž dřevo dobře prosychá bez nebezpečí zapaření. Jestliže dřevník máte, při dovozu vám do něj dřevo mohou rovnou i vyskládat. Objednávky jsou realizovány do 7 dnů, takže pokud zjišťujete, že vám zásoby na letošní zimu nevystačí, na nic nečekejte a objednávejte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated

PVC dveře zútulní vaše bydlení. Jak vybrat ty správné?

Velice důležitými prvky v interiéru jsou bezpochyby dveře, jejichž design může být vskutku různorodý. Současné technologie jsou rozmanité a nabízí nepřeberné množství variací. Stejně tak byste neměli opomíjet ani zárubně, které by měly s dveřmi vytvářet harmonický celek. V následujících řádcích vám prozradíme, z jakých materiálů se dveře vyrábějí. Pokud do vyhledávače zadáte frázi jako […]

Elektrikář Praha 1 a 2: první pomoc, která se hodí

Někdo si neporadí ani s výměnou žárovky, jiného vyleká praskání ve vypínači, ale pak jsou tady i ti, kteří řeší opravdovou „elektrokalamitu“. Šťáva v zásuvkách není, mrazák se začíná roztékat, no a samozřejmě nejede wi-fi. Protože i ta je závislá na proudu. Je proto čas volat elektro pohotovost nonstop. Nechci pomlouvat sám sebe, ale my […]