0
Posted in Byznys
12. 4. 2017

Nejrychlejší a nejlevnější zastřešení? Textilní hala!

Ať už se chystáte stavět jízdárnu, hangár, garáž, sklad či sportovní halu, vaší pozornosti by neměly uniknout montované plachtové haly. Domníváte se, že to není řešení pro vás, protože sháníte něco trvalého, co vydrží? Jste na omylu. I toto levné zastřešení přežije dlouhá léta.

Montované haly využívají například firmy Geosan Ostrava, Thimm Service v Chotětově nebo Vlamax Bystřice. Svou halu od společnosti POLAK CZ má dokonce Armáda ČR, stojí v Afghánistánu a slouží jako hangár pro opravu vrtulníků. Potřebujete více důkazů?

Konstrukce drží pevně, plachta je odolná

Základem montované haly je lehká konstrukce složená z ocelových trubkových rámů pospojovaných ztužidly. Spoje jsou realizované tak, aby byly kdykoliv znovu demontovatelné, halu tedy není problém rozšířit nebo přemístit. Do země bývá zpravidla ukotvena železnými trny.

Plachta odolává UV záření, vnějším klimatickým podmínkám i mechanickému prodření. Je dimenzovaná, aby vydržela aspoň 10 let, a kdyby se přesto někde objevila díra, lze ji opravit jednoduchým svárem.

Zvládne i sníh a vítr

Mluvili jsme o tom, že montovaná hala slouží české armádě v Afghánistánu jako hangár pro vrtulníky. Pro tyto účely byla postavena tak, aby zvládala teploty od -20 do 45 °C a poradila si s nárazovým větrem až 190 km/h.

V českých klimatických podmínkách tedy absolutně není problém. Nezávislý statik provede před realizací výpočet a podle toho je hala sestavena. Může zvládnout i zatížení sněhem více než 4 kPa.

Ani uvnitř nepřicházíte o pohodlí

Do interiéru haly lze instalovat topení, osvětlení, odvětrávání, tribuny, mantinely, lambríny a v podstatě cokoliv, co k danému účelu potřebujete. Vše se dá přizpůsobit konkrétnímu zákazníkovi, a to platí nejen v interiéru – i konstrukce a plachty mohou mít různé tvary a barvy.

Montované haly jsou prostě a jednoduše elegantním, rychlým a levným zastřešením. Ušetříte nejen při stavbě, ale i při provozu.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*