Nejlepší zábava na dovolené ve Španělsku

Ve Španělsku se narodili architekt Antoni Gaudí, malíř Pablo Picasso a módní návrhář Manolo Blahnik, tak se není čemu divit, že je země plná kulturních, ale i přírodních pokladů. Najdete tam starověké římské ruiny, vysoké gotické katedrály, tanečnice flamenca, nádherné pláže a vysoké vrcholky hor. Španělsko je země mnoha tváří a rozhodně má co nabídnout. Můžete tančit do časných ranních hodin v nočním klubu v Barceloně nebo se ztratit v ospalé vesnici na kopci Andalusie. Jdeme se podívat na to nejlepší.

Většina lidí si spojuje Španělsko se slunečným středomořským podnebím, ale velká země je ve skutečnosti rozdělena do tří odlišných klimatických oblastí. Dalo by se však říct, že nejlepší čas na zájezdy do Španělska je začátek léta nebo podzim. U pobřeží je mírné klima, vlhké zimy a teplá a suchá léta. Madrid a střed země je teplejší a v horských oblastech často prší. Záleží tedy na tom, kam se vydáte.

Jaké lokality jsou nejlepší na dovolenou?

Jde o to, zda jste spíš plážový povaleč nebo raději poznáváte kulturu a místní obyvatele. Plážoví povaleči si přijdou na své pochopitelně u pobřeží. Za jednu z nejlepších lokalit je považováno 220 km dlouhé pobřeží Costa Brava.

Kdo si potrpí na luxus, ocení španělské ostrovy. O tom, zda je lepší Ibiza nebo Mallorca se na internetu v diskuzích vedou věčné hádky. Mallora je prý lepší pro ty, kteří si rádi na pláži o samotě přečtou knížku, na Ibize poznáte spoustu lidí a zábavy. Mallorca je lepší i co se týče jídla, zato na Ibize se neustále konají nějaké párty. Je to jen na vás.

A do třetice tu máme něco pro turisty, kteří chtějí poznat významné kulturní památky. Vaše dovolená ve Španělsku by měla zahrnovat návštěvu Madridu nebo Barcelony. V hlavním městě je několik muzeí, královský palác, chrámy, moc pěkné parky a tak dále. Lákadlem Barcelony jsou především výtvory Gaudího.

Co při návštěvě Španělska určitě nevynechat

  • Běh s býky v Pamploně
  • Rajčatový festival ve Valencii
  • Umění Picassa a architekturu Gaudího v Barceloně
  • Odpočinek na sluncem zalitých plážích na pobřeží Costa Del Sol
  • Výšlap na Pyreneje
  • Surfování v San Sebastianu
  • Býčí zápasy v Madridu
  • Město Sevilla – domov Flamenca

Ještě váháte? Španělsko je naprosto ideální evropskou destinací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *