0
Posted in Nakupování
27. 12. 2017

Na cesty i do domácnosti – reproduktory Orava jsou povedeným kouskem

Dvě řady, pět typů reproduktorů. Těmito čísly se může pyšnit nejnovější série aktivních bezdrátových reprosoustav Orava. Všechny mají bluetooth, dvě z nich se navíc mohou pochlubit i wi-fi.

V současnosti reproduktory často zcela nahrazují mikrosystémy, které začínají být přežitkem minulých dob. Ať už videa či hudební sbírky se totiž přesouvají do digitálních souborů (nebo jsou soustředěné do streamovacích služeb), a tak jediné, co uživatel potřebuje, je chytrý telefon či notebook. Ve většině případů však tato zařízení vydávají nedostačující slabý a nevýrazný zvuk. Nutností potom je připojení kvalitních reproduktorů, které zážitek z hudby přivedou k dokonalosti.

Řada Pegasus – oblíbená hudba kdekoliv na dosah

U řady Pegasus se Orava zaměřila zejména na kvalitní, dynamický a čistý zvuk. Již na první pohled vás zaujmou minimalistickým vzhledem, ve kterém se snoubí jednoduchost s elegancí. Díky bezdrátové technologii vás nebude obtěžovat nepříjemná kabeláž a reproduktory se tak dají snadno přenášet do jakékoliv místnosti. Velkou výhodou je také možnost připojení dvou a více Pegasů přes rozhraní wi-fi, přičemž každý z nich může být na jiném místě, ale zároveň bude používat individuální nastavení. Na každém zvlášť si můžete nastavit hlasitost, ale třeba i výběr hudby.

Oba reproduktory podporují streamování hudby z třetích stran, jako je například deezer, tidal, spotify. Máte tedy kdykoliv přístup k neomezené hudební knihovně v té nejvyšší možné kvalitě.

Pegasus 1se může pochlubit výkonem 16W (RMS) – 2 x 4 W + 1 x 8 W subwoofer a frekvenčním rozsahem 50 Hz až 20 kHz. Zkreslení hudby je přitom naprosto minimální (méně než 1%). Podporuje funkce DLNA/Airplay/QPlay a je kompatibilní s Androidem i iOS. a lze k němu pomocí minikonektoru připojit externí audio zařízení. Se svými rozměry 35 x 11,7 x 17 cm a hmotností 2,2 kg poskytuje dynamický a hutný zvuk s čistými basy.

O něco větší bratříček Pegasus 2 má výkon 40 W (RMS), 2 x 10 W + 1 x 20 W subwoofer a jeho frekvenční dosah se pohybuje mezi 20 Hz až 20 kHz. Stejně jako Pegasus 1 podporuje funkce DLNA/Airplay/QPlay a poradí si s OS Android i iOS. Externí zařízení k němu můžete připojit pomocí minikonektoru nebo USB konektoru. Součástí je i slot na paměťové karty microSD. Rozměry jsou velmi podobné jako u předchozího modelu – 32 x 19,5 x 11 cm a hmotnost 2,35 kg. Zvuk je příjemný, čistý a velkým překvapením jsou velmi výrazné basy.

Řada Crater – hudba do nepohody

Zatímco Orava se u řady Pegasus zaměřila zejména na vnitřní užití, u série Crater je tomu přesně naopak. Možnost přehrát si svojí oblíbenou hudbu kdykoliv a kdekoliv ve vysoké kvalitě ocení každý, kdo rád cestuje či provozuje outdoorové sporty. Nemusíte přitom využívat jakékoliv fyzické připojení, jednoduše jen spárujete svůj telefon s bluetooth reproduktorem Crater.

Celé zařízení je konstruováno tak, aby vydrželo náročné a nepříznivé podmínky v terénu. Díky oblým hranám a pogumované úpravě jsou reproduktory extrémně odolné vůči prachu, nárazu i vodě. Crater nabízí několik barevných variant, díky kterým si každý může vybrat dle svého vkusu.

Crater 1 je ideálním společníkem na cesty. Díky svým rozměrům 6,7 x 6,8 x 17 cm a váze 450 g se hravě vejde do kapsy i batohu bez toho, aby zabral velké množství místa. Velikost však neubírá nic na kvalitě a hlasitosti – s výkonem 2 x 5 W a frekvenčním dosahem 20 Hz – 20 kHz zvládne potěšit nejednoho uživatele. Spolehlivého společníka při cestování z něj dělá i 2000mAh Li-on baterie, díky které si hudbu můžete dopřávat až osm hodin.

O dost větší sourozenec Crater 2 má výkon 25 W (RMS), 2 x 2,5 W + 2 x 10 W subwoofer s frekvenčním dosahem 50 Hz – 20 kHz a je nejvýkonnějším reproduktorem celé této řady. Pro dlouhé a ničím nerušené přehrávání je vybaven vestavěnou baterií Li-on 4 x 2200 mAh, která bohatě postačí na minimálně osm hodin provozu. Díky svým rozměrům 28,5 x 14,2 x 14,2 cm a váze 1,9 kg se do kapsy již nevejde, avšak v balení najdete praktický popruh pro pohodlné nošení. Crater 2 je ideální na dovolenou, na zahradu či na outdoorová taneční vystoupení, kdy potřebujete kvalitní a hutný zvuk.

Oblíbeným společníkem při sportu a venkovních aktivitách je Crater 3, který ocení zejména ti, kteří nemají volné ruce na obsluhu svého telefonu. Díky propojení s mobilním telefonem a vestavěnému mikrofonu vám reproduktor umožní si vyřizovat telefonáty, aniž byste museli přerušit své aktivity. Se svými rozměry 10,2 x 11,0 x 4,4 cm a hmotností 181 g jej můžete pohodlně umístit kamkoliv bez toho, aby vám překážel v pohybu. Audio výkon je 5 W (RMS) a frekvenční rozsah 50 Hz až 20 kHz. I přes svou velikost vás překvapí čistým a hlasitým zvukem s výraznými basy. Obsahuje 600 mAh Li-on baterii. Ta vás potěší velmi rychlým nabitím, na které potřebuje pouhé dvě hodiny. K reproduktoru je přibalen také praktický držák na kolo.

Všechny tyto společníky najdete pohromadě na http://oravaspeakers.cz/ . Co nevidět se bez nich neobejde žádné posezení s přáteli, ať už v obýváku či na zahradě a žádná cesta, výlet či dovolená. Hudba na každém kroku se rovná záruka dobré nálady.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*