Muž si změnil pohlaví a zůstal se svou manželkou.

[ot-caption title=”” url=”https://www.reds.cz.hyperion.blueboard.cz/wp-content/uploads/2015/05/homo2.jpg”]

Italský nejvyšší soud nedávno potvrdil platnost manželství mezi dvěma ženami, které se před roky provdaly ještě jako heterosexuální pár.

Alessandro a Alessandra z italské Bologne se seznámili jako teenageři a po několikarozí známosti uzavřeli manželství. Partnerka neměla dlouhou dobu ani tušení, že její muž skrývá bolestivé tajemství. Až po několika letech soužití se ji svěřil se svým problémem a také s přáním změnit svouji sexuální identitu.

[sklik]

Pro Alessandru přišla tato zpráva jako blesk z jasného nebe a nějaký čas trvalo, než se s tím vyrovnala. Napříč všem rizikům, předsudkům a problémům se však rozhodla svého muže neopustit ale být mu v této delikátní situaci oporou. Absolvovala s ním prohlídky, psychologické pohovory, podporovala ho v těžkých chvílích a nakonec s ním vycestovala do Thajska, kde se podrobil složité operaci. Z Alessandra Bernaroliho se stala Alessandra a všechny problémy se zdály být zažehnané. Až než si šel jako žena vyzvednout doklady. Ukázalo se, že úřady manželství anulovaly, protože se jednalo o závazek dvou osob stejného pohlaví, které italská legislativa neuznává. Začal teda nový boj, boj o manželství.

[adsense]

Když změnu z muže a ženu absolvoval Alessandro v soukromí, tentokrát pro dosážení celkové identity musel zabojovat i na veřejnosti. Protestoval v ulicích, na sociálních sítích, vystoupil v televizi. Poukazoval na fakt, že ikdyž změnil svoji sexuální identitu, nechce svoji manželku opustit, kterou stále miluje a ani ona nikdy nechtěla rozvod. Boj s úřady a soudní tahanice trvaly sedm roků, no a dnes si obě dámy mohou oddychnout. Nejvyšší soud konstatoval, že stát nemůže nikomu vnucovat rozvod. A tak je jejich manželství stále platné.

Foto: facebook, zdroj: manmagazin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *