0
Posted in Bydlení
30. 1. 2019

Moderní obývací pokoj miluje vzdušnost, i pokud jde o obývací stěnu

Zařizujte nový byt nebo rekonstruujete? Moderní obývací stěny doslova putují po místnosti. Rozhodně nemusí být pouze u jedné zdi.

Obývací stěny již tradičně co 20 až 30 let zcela zásadně mění svůj vzhled. Pamětníci 70. a 80. let minulého století pamatují, jak se naši rodiče či prarodiče pokoušeli vtěsnat do malých panelákových bytů co největší obývací stěnu. Táhla se doslova ode zdi ke zdi a sahala téměř do stropu. V devadesátých létech všichni obývák provzdušňovali. Hitem byly tzv. obývací stěny nazývané někdy vtipně „rakve“. Uprostřed jim totiž vévodil jeden vyšší díl, obvykle dost věrně připomínající právě rakev. Když se pak na přelomu tisíciletí začaly obývací stěny ještě více minimalizovat, měli mnozí lidé pocit, že už o obývací stěnu ani nejde.

Nábytek, který nechce stát jenom u jedné zdi

Moderní obývací stěny jsou dnes vzdušnou sestavou samostatných částí nábytku, který už primárně ani nemusí být jenom u jedné zdi. Televize se z nábytku obvykle přemístily na zeď, ale není to pravidlo. I když rozhodně tím docílíte ergonomičtějšího umístění obrazovky. Skříňky pod televizi jsou totiž mnohdy až příliš nízké a vyhovovaly by nám pouze tehdy, kdybychom snad seděli na zemi.

Jaký nábytek tedy sluší modernímu obývacímu pokoji v 21. století?

Obývací stěny na Atan.cz nabízí průřez tím nejmodernějším, co si dnes lze pořídit. Minimalismus, dřevěný masivní dekor, tradiční bílá často v kombinaci se světlým dřevem a oblíbená černá – to jsou klíčové znaky nejoblíbenějších moderních nábytkových sestav.

Zajímavým tipem je elegantní obývací stěna Samir. Skvěle doplní dnes tak oblíbenou šedou barvu v interiéru, který si často pohrává s dekorem syrových betonových ploch. Samir je kvalitní nábytek z dřevotřísky v kombinaci dřevěného dekoru švestky a černých grafitových ploch. Ty dokážou dokonale ladit s moderními černými kovovými interiérovými prvky i s oblíbenou syrovostí soudobého trendového osvětlení. Například v podobě drátěných lustrů, či pouhých žárovek pověšených na textilních kabelech. Sestava se skládá z podlouhlého nízkého televizního stolku, závěsné skřínky, police a z další samostatné skříňky. Levné řešení za 6990 Kč uspokojí i ty, kdo se poohlíží spíše po dražším designovém nábytku.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*