Melír – oživení pro vaše vlasy i v zimě

Zima je charakteristická tím, že je dlouhá a pro některé z nás dokonce fádní. Pokud neholdujeme zimním sportům, nezbývá nám zřejmě nic moc jiného, než jí přečkat pěkně u tepla domácího krbu. Když se podíváte na plápolající plamen, neříkáte si občas, jak nádhernou má barvu, plnou ohnivého temperamentu a energie? Buďte taková i vy s měděným melírem ve vlasech!

Nový look, který se hodí k vašemu stylu oblékání

Obarvené pramínky vlasů dokážou vnést nový look, který jistě oceníte nejen vy sama, ale i vaši přátelé. V podstatě paleta barev, která je dostupná, přináší odstíny od ledových blond přes bordó až po tmavé a černé vlasy. Melírování si tak užijete, protože tím ožijete a váš obličej se projasní.Stále je populární melírování tón v tónu, kdy je změna výrazněji vidět třeba na slunci – vaše vlasy tak mohou hrát duhovými odstíny a vypadají jako sluncem políbené. Odvážnější varianty jsou zase přehlídkou barev a nejrůznějších pigmentů. Extravagantní barvy, které ve vlasech pěkně vyniknou, jsou z řad fialové, červené, ale klidně i zelené nebo modré. Samozřejmě je lepší, když se s nimi oživí jen jeden nebo dva prameny. Když se jich vytáhne více, tak raději jemnější. V opačném případě byste působila příliš tvrdě.

Clip – in melír

clip in melirTen, kdo se bojí oživení barevných melírů se svými vlasy, máme inspiraci z řad umělých pramenů. Termo prameny, vydrží i nápory horka či chladu. Clip – in melír se tak stal populární záležitostí. Měnit si barvu vlasů můžete totiž vždy, kdy si jen zamanete. Zatímco častějším barvením byste si vlasy poškodila, s tímto melírem vám to nehrozí.

Kvalitní barva je základ melíru

Pokud se rozhodnete vykouzlit si pár obarvených pramínků doma, tak si kupte kvalitní barvu. Na trhu jsou i barvy bez amoniaku, ale pozor na jejich volbu, některé z nich se opravdu rychle vymývají. Barvu na vlasy lze v mnoho případech nanášet malým hřebínkem, který je součástí nebo přímo z tuby. Pomoct si můžete alobalovou fólií, která vlas pevně obemkne tak, aby neobarvil další nežádoucí prameny nebo se vlasy neslepily. Také se fólií zkracuje doba působení, vlasy jsou rychleji obarvené do požadovaného odstínu melírování.

Nejlepší ověřený způsob je však zajít ke kadeřnici, která má s vlasy mnohem víc zkušeností, než vy a přesně odhadne dobu působení barvy na vaše vlasy. Nehrozí vám, že horní část odrostu, bude jiné barvy či přímo odstínu, než jste si přála. Pramínky jsou mnohem zářivější i díky tomu, jaké kosmetické přípravky na ně používá. Doma se vám stane, že místo melíru máte na hlavě slitou nevzhlednou barvu. U kadeřnice tomuto nepříjemnému faktu zamezíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *