0
Posted in Bydlení
20. 12. 2017

LED Žárovky: Nenechme si diktovat od Edisona

Že žárovku vynalezl Edison, ví prakticky každý. Kdo ovšem vynalezl LED žárovku, jak funguje a vyplatí se ji mít doma? To už ví mnohem méně lidí.

Kdy vznikla LED?

Svícení LED žárovkou je trend několika posledních let. Tudíž, že musí být objevem tohoto tisíciletí. Pochopitelně se to celé má zčásti jinak. LED žárovka pochází už z 20. let minulého století. Kdo se o ni zasloužil, abychom byli trochu vzdělanější, když už Edisona zná celý svět? Byl jím sovětský vědec Losev, který si bohužel příliš poklidného života neužil. Zemřel ve 38 letech při obléhání Leningradu. Možná i proto se svícení úspornějším způsobem nerozšířilo do domácností již dříve. Všechno musel dodělat v šedesátých letech Američan Holonyak. Jak to tak bývá, Holonyak za své objevy sklidil chválu široké veřejnosti, dostal mnoho ocenění a byl uznávaným badatelem. Na Loseva si takřka nikdo ani nevzpomene.

Smartbulb

LED zařízení se dokázalo již velmi adaptovat do dnešních dnů. Může se totiž stát součástí vašeho budoucího chytrého domova, který budete celý řídit jen s pomocí svého telefonu na dálku. Světla můžete ovládat na dálku. Zkuste si představit, jak se váš kamarád potácí ve tmě. Najednou se rozsvítí. On se překvapeně dívá kolem sebe a zjišťuje – tady nikdo není. Trochu propadne panice a začne si o vašem domě myslet, že ho ovládají duchové. No dobře, tak vyhrocené to asi nebude, ale zábavu si s rozsvěcením na dálku jistě užijete. Stejně tak oceníte i praktičnost ve chvíli, kdy už se vám opravdu nechce vstávat z postele. Navíc si lze nastavit i potřebnou intenzitu. Když si svoji lampičku i dobře “vycvičíte”, bude se dokonce rozsvěcet s vaším příchodem a zhasínat při odchodu.

Chtěli byste si vyzkoušet LED osvětlení? Podívejte se na www.ledakce.cz, kde se dozvíte více.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*