1
Posted in Inspirace
5. 1. 2016

Kancelář jako inspirativní klícka!

Už dávno bylo prokázáno, že prostředí, ve kterém se pohybujeme, výrazně ovlivňuje naše psychické rozpoložení. Divíte se, že vám nejde práce od ruky? Jen co přijdete do kanceláře, už byste nejraději byli zase pryč? Usínáte za vaším pracovním stolem, i když máte práce nad hlavu? Máte ji zařízenou špatně! Jak z toho ven? Máme hned několik chytrých nápadů, jak kancelář oživit a udělat z ní inspirativní místo plné pozitivní energie.

Rozmístěte nábytek!

První, co musíte udělat je, že si vhodně rozmístíte nábytek. Řiďte se pravidlem, že méně znamená více. Znamená to, že ve vaší kanceláři by se měl nacházet jen takový nábytek, který skutečně využijete. Jejím srdcem musí být dostatečně velký pracovní stůl a kvalitní kancelářské židle. Na výběru kancelářské židle si dejte záležet. Měla by být pohodlná, bezpečná a z odolného (nejlépe prodyšného) materiálu.

Pohrajte si s barvami

Nechcete-li být šedá kancelářská myš, oživte váš pracovní prostor barvami. Určitě je vhodné do pracovní místnosti zakomponovat červenou barvu. Je inspirativní, motivující, ale pozor, nesmí jí být příliš. Červená je totiž i barvou hněvu a agresivity. Bohatě postačí, když v červené barvě budou například kancelářské potřeby jako šanony, tabule aj. Z dalších barev se do kanceláře hodí žlutá, modrá a zelená.

Pomocníci

Má-li být vaše práce efektivní, musíte být soběstační. Bude se vám lépe pracovat, když si pořídíte vlastní pomocníky jako je tiskárna, scanner, řezačka, laminátor, skartovačka aj. Pro inspiraci je tu tato špičková kancelářská technika.

Zavoňte si!

Nezapomínejte na vůni. I ta vás bude aktivovat k lepšími výkonu. Do kanceláří se doporučují svěží vůně citrusových plodů. Vhodná je také vůně moře či lesa.

Jděte ven!

Pokud vám to práce dovolí, nezůstávejte celý den v kanceláři. I když ji máte skvěle vybavenou, nenahradí to pobyt na čerstvém vzduchu. Nikde není psáno, že nemůžete vzít váš notebook a vyrazit pracovat třeba do kavárny nebo do parku!

1 comment

  • alice

    díky, fajn tipy!

    Reply to alice

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*