0
Posted in Cestování
21. 5. 2018

Kam na dovolenou? Do chatek na Mácháč!

V nadmořské výšce 266 metrů, nedaleko Doks, leží „perla Česka“ či „české moře“ – Máchovo jezero. Jde o turisticky atraktivní lokalitu, a to hlavně v létě. S rozlohou 284 hektarů a hloubkou až 12 m patří k největším vodním plochám u nás.

Proč k Máchovu jezeru

Vzhůru za zábavou, kterou umožní jen velká vodní plocha – kiting, surf, lodičky a spousta dalšího – tyto aktivity nejsou v Česku zapovězeny. Stačí vědět, kam za nimi.

Proč k „Mácháči“ vyrazit? Za relaxem, zábavou a sporty. A to nejen těmi vodními. Je to ráj pro cyklistiku, pěší turistiku i houbaření. Málokterá místa jsou tak univerzální. K jezeru jezdí lidé každého věku a všichni si tu najdou to své.

Kde se ubytovat

Řešíte Máchovo jezero ubytování? Komu stačí stan, vybere si některý z kempů. Na březích Máchova jezera se dá bydlet i v chatkách, penzionech a hotelích. Nejčastěji se jezdí do kempů a chatových osad, má to nezaměnitelnou atmosféru a finančně taková dovolená nevyjde draze.

Báječné chatky Máchovo jezero jsou třeba ty v areálu Elite Staré Splavy. Je čistý, pestře zařízený se skvělým zázemím. To po celém dni plném aktivit určitě oceníte. Skvělá je chladnička na chatě, zajistit se dá stravování, v místě jsou různá hřiště a zábava. Jídelna s barem a možností polopenze potěší většinu ubytovaných. Zajistit si jídlo po celý den je poměrně únavné a na dovolené si určitě rádi odpočinete i od vaření.

Do chatové osady se dá vyrazit s partnerem, rodinou, přáteli. Ohniště, prolézačky, pískoviště, jídelna, sociální zařízení, nic vám chybět nebude. V okolí je spousta možností, kam vyrazit na výlet. Jakmile vás omrzí plážové a vodní aktivity, vyrazte na výlet lodí, autem i na kolech.

Klidně i po sezoně

Máchovo jezero je místem, kde zábava nekončí ani po sezoně. Takže i po létě sem můžete vyrazit a určitě se nudit nebudete. Myslete ale na případnou nepřízeň počasí, přece jen dovolená v tuzemsku je ohledně počasí dost nejistá. Mějte „v rukávu“ aktivity i pro chladno a déšť.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*