0
Posted in Bydlení
28. 1. 2016

Jaký zahradní nábytek, aby splnil naše požadavky?

Každý kdo má zahradu nebo zahrádku, určitě dříve nebo později začne uvažovat o pořízení vybavení jako je zahradní nábytek a slunečník. Ale i když zahradu nemáte, může vám k příjemnému posezení posloužit terasa nebo dokonce balkon. Nevzdávejte se slunění a relaxace na čerstvém vzduchu. Potřebujete jen vhodný nábytek, který se vám zde vejde a který nejlépe pro úsporu místa složíte, když ho zrovna nebudete využívat.

Nad čím je třeba uvažovat před koupí

Nabídka nábytku na zahradu je dnes neuvěřitelně široká. Je jen na vás, zda dáte přednost materiálu přírodnímu či umělému, plastu, dřevu nebo třeba kovu. Jelikož je hlavním účelem tohoto nábytku poskytnout nám pohodlí, mělo by se na něm pohodlně sedět. Určitě oceníte i nenáročnou údržbu. Před koupí pouvažujme, zda chceme mít nábytek celoročně venku, nebo jej budeme při nepřízni počasí schovávat pod střechu.

Vychytávky, které nám zpříjemní posezení

Posezení na zahradě si lze zpříjemnit deštníky, polstrovanými potahy, polštářky, taburety a podsedáky. Navíc dnešní zahradní nábytek nejsou jen židličky a stolky, k dostání jsou polohovatelná lehátka, servírovací stolečky, křesla, houpačky, prostorné lavice a sedací soupravy. Některé kousky, třeba z ratanu, vypadají skvěle i v interiéru.

Jak je to s materiálem?

Když se zaměříme na materiál zahradního nábytku, dlouhodobě vede ten z masivní borovice. Je nadčasový, hodí se kamkoliv, dobře se kombinuje a vydrží dlouho. Samozřejmě se ale musí udržovat a jeho povrch ošetřovat. To už někomu může vadit. O něco odolnější jsou tropické dřeviny, například teak, akácie nebo meranti, ale samozřejmě musíme počítat s vyšší cenou. Kromě luxusního vzhledu nabízejí i snadnou údržbu, dřevo je totiž husté a obsahuje mnoho olejů. Není ho třeba ošetřovat, ale musíme počítat, že časem pozmění svou barvu, což je ale jen kosmetická záležitost.

Nenáročná údržba na prvním místě

Pokud chcete něco na údržbu nenáročného a přitom odolného, vsaďte na hliník. Ten navíc vyniká svou lehkostí. Krásný je nábytek z přírodního ratanu, který ale nepřízni počasí příliš neodolává. Proto se hodně rozšiřuje jeho umělá verze. Umělý ratan je od přírodního téměř k nerozeznání, ale zato snese déšť, vítr i slunce.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*