0
Posted in Bydlení
11. 5. 2016

Jaký bazén na zahradu? Plastový nebo foliový?

Snad každý, kdo má vlastní zahradu, se někdy zamýšlel nad tím, zda pořídit bazén nebo ne. Roli hrají finance i to, jak moc se chceme údržbou vody a bazény zaobírat. Pokud se koupeme párkrát za léto, asi bazén neužijeme, ale vodomilové a rodiny s dětmi budou pravděpodobně nadšeni. Otázkou je, jaký bazén pořídit. Materiál, ze kterých se vyrábějí, je dnes vícero a dalším rozhodnutím bude, jestli bazén zapustit do země nebo si pořídit nadzemní. K nejčastějším dvěma typům patří bazény plastové a foliové.

Zabudovaný nebo nadzemní?

Jestliže můžete věnovat bazénu dostatek financí i času a chcete jej mít na zahradě trvale na jednom místě, určitě je dobrou volbou bazén zabudovaný do země. Pokud vás děsí práce spojená se zabudováním bazénu a stavení úpravy provádět nechcete, můžete zvolit levnější a jednodušší variantu, kterou jsou nadzemní bazény. Zároveň si vyzkoušíte, nakolik vám vlastně možnost koupání na zahradě vyhovuje, a za několik let se můžete rozhodnout pro zabudovanou variantu. Montáž je snadná a sen o vlastním koupání splní během jednoho až dvou dnů. Někdy je pouze potřeba dovyrovnat terén. Většinou se jedná o kruhové nadzemní bazény z polypropylenu, který se při případném poškození dá opravit. Komfort koupání je sice o něco nižší, ale cena jej vyváží a vydržet mohou dlouhá léta.

Nebojte se plastových bazénů

Plastové bazény jsou dnes vyráběny z odolných materiálů a není třeba se jich bát. Odolají nízkým i vysokým teplotám, neblednou vlivem UV záření, a pokud se poškodí, jde místo většinou opravit. Vyrábí se svařováním plastových dílů a díky tvárnosti jde vymyslet rozmanité tvary, není třeba se omezit jen na kruh nebo ovál, klidně můžete mít méně obvyklé přání. Nemáte na zahradě dost místa? Vybírejte mezi plastovými kruhovými bazény. I ty o relativně malém průměru dokážou v horkých dnech poskytnout příjemnou relaxaci a osvěžení. Zkombinujte je s kvalitní filtrací a určitě budete spokojeni. Jestliže ale chcete v bazénu plavat, máte velkou rodinu nebo vás láká zabudování protiproudu, budete se muset poohlédnout po něčem větším.

Foliové bazény pro atypická řešení

Další významnou skupinou jsou foliové bazény. Konstrukce jejich dna a stěn je ze železobetonu, pokrytá speciální odolnou fólií, která plní jak hydroizolační, tak i estetickou funkci. Montují se snadno a poškozená fólie jde dobře opravit nebo vyměnit, oprava není vyloučena ani při plně napuštěném bazénu! A díky široké barevné škále folií může být barva vašeho bazénu téměř jakákoliv. Co se týká tvaru, rozmanitosti se v tomto případě meze nekladou, vytvořit lze tvar téměř jakýkoliv. S folií můžete dokonce zrekonstruovat starší bazén.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*