Jaké nejoriginálnější reflexní prvky jsou k sehnání?

O tom, že bychom se měli snažit být na silnicích vidět, snad není třeba diskutovat. Většina Čechů si to díky zákonu z loňského února uvědomuje, ne všichni se podle toho ovšem chovají. Reflexní prvky přitom často vyjdou na pouhých pár desítek korun a opravdu každý si může vybrat takový, který se mu bude zdát dost atraktivní.

Pojďme se společně podívat na nejzajímavější doplňky, jež vám pomohou být na silnici vidět. Vynecháme nudné reflexní vesty a pásky na ruku či nohu, ty má každý. Vy se můžete pochlubit něčím originálnějším.

Svítící klipy na boty

Není to sice úplně doslova reflexní prvek, ale svítí a díky tomu budete taky dost dobře vidět. Pamatujete si, jak asi před deseti lety byly v oblibě svítící boty? Dneska si je vyrobíte sami, a to za pouhou stokorunu. To je totiž cena, kterou zaplatíte za svítící klipy na boty. Nasadíte je na zadní část boty a ony drží, i když běháte nebo jedete na kole.

Reflexní tkaničky

Další vychytávkou na boty jsou reflexní tkaničky. Jsou k dostání v několika barevných variantách, takže je bez problémů sladíte se svými teniskami. Vypadají spíš šedě a mají barevné lemování, nicméně jakmile na ně posvítíte, začnou zářit. Jsou ideální volbou například v případě, že chodíte večer běhat.

Svítící ventilky na kolo

Nejen jako chodci byste měli dbát na dobrou viditelnost, i na kole vás mohou řidiči přehlédnout. Když si ovšem pořídíte tuhle vychytávku, určitě se to nestane. Svítící ventilek se jednoduše našroubuje na stávající ventilek a rozsvítí se kdykoliv, když pojedete. Sám to rozpozná, aby se zbytečně nevybíjela baterie. Opět jsou k dispozici v různých barvách.

A tím výběr nekončí. Atraktivních možností jak se zviditelnit je daleko více. Prozkoumat je můžete například na webu www.altima.cz. Jistě najdete něco pro celou rodinu. Vidět byste měli být všichni, včetně domácích mazlíčků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *