Jaké jsou hlavní výhody last minute zájezdů?

S blížící se sezonou zájezdů k moři vyvstává tradiční otázka, jak při jejich koupi co nejvíce ušetřit. Jednou z možností je vyčkání na poslední chvíli, tedy volba takzvaného last minute zájezdu.

Last minute dovolená patří už dlouhá léta mezi oblíbené volby Čechů. V zásadě platí, že Češi mají pocit velmi výhodného nákupu. Je to ale skutečně pravda?

Nízké ceny? Ano, ale je třeba si dát pozor

Je faktem, že last minute do Chorvatska, Bulharska a dalších zemí se mnohdy vyplatí. Za největší výhodu lze považovat fakt, že se cestovní kanceláře na poslední chvíli snaží doprodat zbytek volných míst. Tím pádem jdou s cenou dolů, někdy až o desítky procent.

Lze se ale setkat i s případy, kdy je sleva jen „na oko“, ve skutečnosti oproti původní ceně, kterou cestovní kancelář nabízela třeba již půl roku před uskutečněním zájezdu, vůbec neklesla. Tyto praktiky jsou často na hraně zákona, je tak potřeba se mít na pozoru.

Nemáte rádi čekání? Last minute je pro vás nejlepší volbou

Za velkou výhodu je možné považovat také to, že se zkrátka jeden den rozhodnete vypravit se někam k moři, druhý den už se můžete slunit na pláži. Žádné čekání, žádné starosti s případným stornem v důsledku onemocnění nebo pracovního zaneprázdnění.

Last minute není jedinou možností. Cenově výhodné je také zajištění first minute zájezdů, což je pravý opak, kdy si je sjednáte třeba i s ročním předstihem. Zde je však daleko větší riziko možného storna.

Rychlé vyřízení se dá zajistit i online

Při hledání last minute zájezdů je ideální využívat online srovnávače. Dobrým příkladem je portál NewTravel.cz, který srovnává nabídky mnoha tuzemských cestovních kanceláří. Díky své přehlednosti a jednoduchosti výběru si svoji dovolenou naplánujete během pár minut. Cestovní smlouvu přitom uzavíráte přímo u cestovní kanceláře, nikoliv u zprostředkovatele, jako je tomu mnohde jinde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *