0
Posted in Peníze
6. 2. 2019

Jak získat odškodnění při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání

Pracovní úraz či nemoc z povolání je událost, které bychom se asi všichni rádi vyhnuli. Přes veškerou snahu se však v ČR dennodenně odehrají stovky pracovních úrazů, leckdy i s trvalými následky. Vzhledem k tomu, že pro zaměstnavatele vyplývají z pracovního úrazu určité nepříjemné povinnosti, například platit zaměstnanci ušlý zisk, bolestné, účelně vynaložené náklady na léčení nebo odškodnění za ztížení společenského uplatnění, nelze se divit, že se často snaží ze svých závazků vyvléci.

Zaměstnanci, který pravděpodobně nestudoval jako advokát pracovní právo, většinou v takovém případě nezbude jiná možnost, než se obrátit na dobrého právního zástupce, který mu pomůže prosadit jeho nárok na odškodnění.

Co si počít, když se zaměstnavateli nechce platit

Zaměstnanec domáhající se odškodnění za pracovní úraz nebo nemoc z povolání však v takovém případě tahá za kratší konec provazu. Jeho hledání právní pomoci zhusta vypadá tak, že zadá do vyhledávače frázi “Praha, advokát pracovní právo” a zavolá na první telefonní číslo, na které mu ve výsledcích vyhledávání padne zrak. Je to sice rychlé, ale ne zcela účinné. Zaměstnavatel si totiž jistě také najde schopného právníka, který využije všech zákonných možností, aby zbavil svého mandanta povinnosti platit.

Pokud nechcete odejít od soudu s prázdnou, měli byste oslovit odborníka, který se na pracovní právo specializuje. Pražská advokátní kancelář BOROVEC LEGAL má dlouholeté zkušenosti s pracovním právem a zaměstnancům, kteří se snaží získat odškodnění za pracovní úraz nebo nemoc z povolání, nejen kvalifikovaně poradí, jak mají postupovat, aby se domohli svých zákonných nároků, ale bude je i zastupovat v případném sporu s jejich zaměstnavatelem.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*