0
Posted in Byznys
26. 11. 2018

Jak vybrat pneumatiky pro zemědělské stroje?

Ať už se jedná o osobní automobil nebo zemědělský stroj, kvalitní pneumatiky jsou klíčovým faktorem, který ovlivňuje jízdní vlastnosti. Výběr pneumatik pro zemědělské stroje a osobní automobily se však v několika ohledech liší.

Pro efektivní manipulaci se zemědělskými stroji i v náročném terénu, jsou velmi důležité kvalitní pneumatiky. Na výběr je mnoho typů pneumatik pro zemědělské stroje, a to například radiální, diagonální, záběrové atd.) Musíme také počítat s tím, že vzhledem k náročnějším požadavkům budou pneumatiky na zemědělské stroje zpravidla dražší než pneumatiky na osobní automobily.

Pneumatiky na traktor

Na traktor budete potřebovat dva typy pneumatik, a to pro přední a zadní nápravu. Správný rozměr pneu pro váš traktor zjistíte v technickém průkazu, případně na boční straně původních pneumatik. Velmi důležitým aspektem je také šíře pneumatik. Čím jsou širší, tím vyšší výkon stroje v terénu můžeme očekávat.

Výběr pneu

Při výběru pneumatik se nerozhodujte pouze na základě ceny. Nejlevnější pneumatiky nemusí zcela odpovídat kvalitativním požadavkům, jízdní vlastnosti zemědělských strojů budou horší a pravděpodobně je budete muset vyměnit dříve, než kvalitnější pneumatiky.

Pneumatiky Mitas

Velmi oblíbené jsou mimosilniční pneumatiky evropské značky Mitas. Pneumatiky této značky jsou oblíbené pro svou vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Společnost MITAS a.s. vyrábí široký sortiment průmyslových a motocyklových pneumatik, včetně pneu pro zemědělskou techniku.

Pneumatiky na zemědělské stroje značky Mitas můžete zakoupit například v internetovém obchodě Nekvinda – Zemědělská technika. Stačí najít vhodný model na základě informací, které jsou uvedeny v technickém průkazu daného stroje.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*