0
Posted in Inspirace
18. 6. 2019

Jak kouřit méně škodlivě? Zapomeňte na klasické cigarety

Kouření v běžné formě je už dlouhá léta přežitkem a neduhem, kterého se většina kuřáků chce zbavit. Jde to však těžko, protože nikotin patří k vysoce návykovým látkám. Existuje však účinný způsob, jak závislost postupně snižovat a zároveň minimalizovat příjem škodlivých karcinogenních látek do těla.

Rozdíl oproti běžnému kouření

Tímto efektivním způsobem je užívání e-cigaret. Elektronické cigarety jsou vhodnější hned z několika důvodů. V první řadě vdechujete pouze čistý nikotin. Do organismu se kvůli jinému způsobu spalování, kdy nedochází k hoření látek, nedostává například dehet i desítky, ba dokonce stovky dalších látek, jež prokazatelně škodí lidskému zdraví.

V současnosti se dají pořídit nejen klasické e-cigarety, jež nahrazují tabák, ale také vaporizéry, které jsou určené na bylinky a konopí.

Vaporizéry na byliny a konopí

Vaporizér na byliny vždy obsahuje topné tělísko. S jeho pomocí dojde k zahřátí obsahu, nikoliv k jeho zahoření. Skrz přístroj pak inhalujete pouze účinné látky, nikoliv vedlejší spaliny a další škodliviny. Nevzniká ani charakteristický kouř, takže jím neobtěžujete své okolí. To je velkou výhodou, neboť díky tomu lze vaporizéry používat téměř kdekoliv. Pořídit se dá i speciální vaporizér konopí.

Výhodou vaporizérů a e-cigaret je jejich dlouhá životnost, dále pak i snadná přenositelnost. Nemusíte se neustále shánět po krabičkách cigaret, stačí mít v kapse připravený malý přístroj a můžete potahovat vždy, když dostanete chuť a potřebu.

Investice do vaporizérů a elektronických cigaret se pohybuje v řádech od několika stovek korun. V konečném důsledku se ale vyplatí, protože díky své účinnosti tyto přístroje šetří vaši spotřebu, tím pádem tedy i vaši peněženku. Navíc se postupně můžete zcela odnaučit kouřit, a to snižováním dávek či nižší intenzitou náplní.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*