0
Posted in Auto-moto
18. 2. 2019

Jak funguje odškodnění při dopravní nehodě?

Dopravní nehoda je sama o sobě nepříjemnou událostí, která stresuje všechny zúčastněné. V případě, že při ní dojde k újmě na zdraví, přichází na řadu vymáhání odškodnění pro poškozené osoby. Kdy na něho máte nárok a jak v celé situaci postupovat?

Kdy vzniká nárok na odškodnění?

Nárok na odškodnění – dopravní nehody nastává v okamžiku, kdy se vám během ní stane úraz a zároveň tuto nehodu způsobila nepozornost či nedbalost jiného řidiče. Stačí se obrátit na patřičnou pojišťovnu, která vám poskytne bezplatnou konzultaci a současně se postará, abyste získali odpovídající finanční vyrovnání. Služba odškodnění dopravní nehoda znamená též poskytnutí právní pomoci. Vy se tudíž nemusíte orientovat ve spleti složitých paragrafů.

Krok za krokem

V prvé řadě je třeba ohledně odškodnění nehoda zkontaktovat pojišťovnu, která se s vámi domluví na dalším postupu. Následně dojde k předání veškeré potřebné dokumentace. Ta se týká nejen dopravní nehody, nýbrž také správního a trestního řízení či komunikace s viníkem. Na základě těchto podkladů bude navrženo optimální řešení. Pokud se šance získání odškodnění jeví jako vysoké, bude celý proces obratem zahájen. Vy se nemusíte obávat žádného nepříjemného jednání. Všechny soudní i mimosoudní úkony za vás bude řešit pojišťovna skrz specializovanou advokátní kancelář.

Proč se rozhodnout pro vymáhání odškodnění přes pojišťovnu?

Odškodnění je možné vymáhat nejen v případě dopravní nehody, ale také v případě pracovního úrazu, nebo když dojde k poškození pacienta. Pojišťovna udělá vše pro to, aby maximální výše odškodného vám co nejvíce usnadnila návrat do běžného života. Dobrou zprávou je, že nehradíte předem žádné zálohy, odměny jsou účtovány pouze při dosažení úspěchu. Pojišťovna též zná správnou strategii vyjednávání a používá odpovídající argumentaci.

Comments & Reviews

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*